Tiesa, J.Pearce'as sako, kad jo technologija dar nebaigta ir yra tobulinama – mat spausdintuvui naudojama programinė įranga yra visiškai nauja. Pasak jo, kai žmonės masiškai pradės gaminti spausdintuvus, progresas bus gerokai didesnis. Išradėjas įsitikinęs, kad naudodamiesi tais pačiais būdais kaip jis žmonės jau per mėnesį sukurs geresnį spausdintuvą nei jis.
Metalo 3D spausdintuvai atveria ne tik naujų galimybių, bet ir baimių dėl šaunamųjų ginklų gamybos.
Naudodamas 1,5 tūkst. dolerių vertės medžiagas, įskaitant atvirojo kodo mikrovaldiklį ir virinimo aparatą, J.Pearce'o komanda sukūrė 3D spausdintuvą, kuris gamina plonus plieno sluoksnius, kurie reikalingi plonų sudėtingų geometrinių objektų gamybai. Komerciniu būdu parduodami 3D spausdintuvai šiuo metu kainuoja apie pusę milijono dolerių.
Tiesa, šis spausdintuvas reikalauja daugiau dėmesio skirti saugumui nei dirbant su įprastiniais plastiko 3D spausdintuvais, reikia turėti priešgaisrinę saugos įrangą.
Metalo 3D spausdintuvai atveria ne tik naujų galimybių, bet ir baimių dėl šaunamųjų ginklų gamybos. Ne vienas amerikietis su metaliniais ir plastikiniais spausdintuvais jau pasigamino šaunamųjų ginklų. J. Pearce'as tikisi, kad privalumai, kuriuos sukurs šis spausdintuvas, atsvers trūkumus.
Ankstesniu darbu jis jau įrodė, kad vidutiniam amerikiečiui pigiau daiktus gamintis pačiam, negu juos pirkti. 3 D spausdintuvo technologija gali labai padėti besivystančio pasaulio valstybėms, turinčioms ribotą priėjimą prie prekių.
„Mažos ir vidutinės įmonės galės gamintis dalis ir įrangą, naudodamos nesunkiai atsisiunčiamą nemokamą ir atvirojo kodo projektus, kurie pakeis šių vasltybių ekonomiką“, – prognozavo J.Pearce'as.