Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nuo šiol NASA Žemės nuotraukas iš kosmoso skelbs visą parą

JAV kosmoso agentūra NASA paskelbė sukūrusi interneto svetainę, kurioje nuolat atnaujinamos apšviestosios Žemės pusės nuotraukos. Jos dedamos kas 1-2 valandas, ir yra padarytos iš 1,5 milijono kilometrų atstumo.
Žemė
Žemė / NASA nuotr.
Temos: 3 Žemė NASA Kosmosas

Šioje svetainėje kasdien bus publikuojama maždaug 12 spalvotų fotografijų, padarytų iš palydovo DSCOVR. Šis palydovas buvo paleistas 2015 metų vasario mėnesį, ir yra skirtas stebėti Saulės vėją bei Žemės atmosferą.

Palydovas yra Lagranžo taške L1, tiesiai tarp Žemės ir Saulės. Todėl Žemė iš jo visada matosi apšviesta Saulės.

Palydovas yra Lagranžo taške L1, tiesiai tarp Žemės ir Saulės. Todėl Žemė iš jo visada matosi apšviesta Saulės. Šiame Lagranžo taške Saulės ir Žemės gravitacijos trauka yra vienoda, bet nukreipta į priešingas puses, todėl jų poveikis kompensuojamas, ir palydovą yra lengviau išlaikyti stabilioje pozicijoje.

Mokslininkai pažymi, kad tamsiame kosmoso fone Žemė atrodo labai šviesi, todėl nuotraukos daromos su labai trumpu išlaikymu – maždaug 20-100 milisekundžių. Tačiau ryški Žemė visiškai užgožia žvaigždžių šviesą, todėl net ir ryškiausių žvaigždžių nuotraukose nesimato.

Palydove esanti kamera su teleskopiniu objektyvu, pavadinta EPIC (Earth Polychromatic Imaging Camera), daro 10 kadrų seriją įvairiose spektro srityse – nuo ultravioletinių iki infraraudonųjų. Nuotraukos iš raudonos, žalios ir mėlynos spalvų kanalų yra naudojamos sukuriant spalvotas fotografijas, kurių raiška yra maždaug 12 megapikselių.

Kiek anksčiau šį mėnesį NASA publikavo ir daugiau kaip 8 tūkstančius nuotraukų, kurios buvo padarytos NASA programos „Apollo“ metu. Šios programos, pradėtos 1961 metais, kulminacija buvo pirmasis žmonių išsilaipinimas Mėnulyje. „Apollo“ programa baigta 1975 metais.

Nuotraukos darytos „Hasselblad“ fotokameromis, kurios tais laikais buvo laikomos pačiomis pažangiausiomis, o vėliau – skaitmenintos.

Ši kolekcija yra nuolat papildoma ir dabar jau siekia beveik 14 tūkstančių nuotraukų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos