Kuo arčiau minutinė rodyklė yra vidurnakčio, tuo didesnė pasaulinio kataklizmo tikimybė, teigia Atomo mokslininkų biuletenio (The Bulletin of the Atomic Scientists) taryba.
Rodyklės vieta kasmet nustatoma įvertinus, kaip žmonija su savo sukurtomis technologijomis yra arti civilizacijos sunaikinimo.
Šiemet ji buvo palikta ten, kur ir 2015-aisiais – arčiausiai vidurnakčio nuo Šaltojo karo pabaigos.
Praėjusiais metais rodyklė buvo paslinkta nuo „penkios minutės iki vidurnakčio“ iki „trys minutės iki vidurnakčio“. Taip padaryta atsižvelgus į klimato pokyčius ir ypatingas bei nenuginčijamas grėsmes žmonijos egzistavimo tęstinumui, kurias kelia branduolinių ginklų arsenalo modernizavimas.
Šių metų rodyklės vieta nuspręsta įvertinus įtampą tarp JAV ir Rusijos, neseniai įvykusius Šiaurės Korėjos branduolinius bandymus, paskelbė Atomo mokslininkų biuletenio taryba.
Atomo mokslininkų biuletenis įkurtas 1945 m. Čikagos universiteto mokslininkų, kurie padėjo sukurti pirmuosius atominius ginklus. Po dvejų metų šie mokslininkai sukūrė „Pasaulio pabaigos laikrodį“.
Sprendimą dėl rodyklės vietos priima biuletenio mokslo ir saugumo taryba, kurioje – fizikos, aplinkosaugos mokslininkai iš viso pasaulio. Jie konsultuojasi su Rėmėjų taryba, kurioje – 16 Nobelio premijos laureatų.