Pasikeitė Lietuvos mobiliojo interneto spartos lyderis

Metams persisvėrus į antrą pusę, Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) vykdomuose mobiliojo interneto spartos matavimuose lyderio poziciją dalinai susigrąžino „Telia“. Įvertinus visus šiais metais RRT atliktus mobiliojo interneto spartos matavimus, vidutinis šio operatoriaus rodiklis siekė 68,16 Mb/s, kitų dviejų didžiųjų ryšio tiekėjų sparta buvo atitinkamai 66,42 ir 41,13 Mb/s, rašoma pranešime spaudai.
„Telia“
„Telia“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tiesa, tą galima pasakyti tik vertinant matavimus automobilių keliuose. RRT taip pat atlieka interneto spartos matavimus važiuojant traukiniais, ir pagal šį rodiklį „Telia“ pozicija vis dar yra antra: 52,74 Mb/s, lyginant su lyderio rodikliu – 53,66 Mb/s ir atsiliekančiojo operatoriaus interneto sparta – 28,47 Mb/s.

„Mobiliojo interneto greičio matavimus galima palyginti su krepšiniu, kur kiekvienas metų ketvirtis yra tarsi vienas kėlinys. Šie metai mums – tarsi Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynės: rezultatyvios, įtemptos ir tuo įdomios. Nors pirmuosius du „kėlinius“ buvome priversti vytis varžovą, prasidėjus trečiajam ne tik jį pavijome, bet ir aplenkėme. Visgi, kaip ir sakėme metų pradžioje, svarbiausia – ne tarpinis pasirodymas, o galutinis rezultatas ir jis paaiškės tik metų pabaigoje, kai turėsime apibendrintus visų metų matavimų rezultatus“, – sako „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Šemeškevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrius Šemeškevičius

Jis priduria, kad RRT matavimų rezultatams įtakos turi daug veiksnių: vieta, laikas, jiems atlikti naudojama įranga, tinklo užimtumas ir jo parametrai, galų gale – bazinių stočių išdėstymas. Todėl turint mažą matavimų imtį galima spręsti tik apie tam tikro operatoriaus tinklo kokybę konkrečiame mieste ar regione tam tikru metu. Kartais užtenka matavimus toje pačioje vietoje pakartoti kelis kartus ir jų rezultatai gali gerokai skirtis.

Iki liepos pabaigos visą Lietuvą dengiančio „Telia“ mobiliojo ryšio stočių skaičius per pusmetį padidėjo 356 naujomis stotimis iki 3168 bazinių stočių 1390-yje šalies vietų.

„Siekiant patikimai įvertinti tinklo kokybę visos šalies mastu, būtina sukaupti pakankamai didelę imtį matavimų rezultatų, kurie būtų atlikti skirtingu metu ir kuo didesnėje teritorijoje. Kita vertus, įtempta operatorių konkurencija ne tik kainų, bet ir technologijų srityse didžiausią naudą galiausiai atneša žmonėms“, – dėmesį atkreipia A.Šemeškevičius.

Palyginimui, per šiuos metus RRT kiekvieno operatoriaus tinkle jau yra atlikusi beveik 10 tūkst. matavimų, kai tuo tarpu 2018 metais kiekvieno operatoriaus 3G ir 4G tinkluose buvo atlikta po daugiau kaip 25 tūkst. matavimų.

Viso pasaulio interneto spartos matavimus analizuojanti kompanija „Ookla“ skelbia, kad vidutinė mobiliojo interneto sparta Lietuvoje birželį buvo 46,20 Mb/s, pagal šį rodiklį mūsų šalis pasaulyje užima 16 vietą. Tuo metu RRT duomenys rodo, kad Lietuvoje net dviejų operatorių vidutinė mobiliojo ryšio sparta yra didesnė nei 66 Mb/s. Jei vertintume tik šį rezultatą, pasaulyje būtume antri – iškart po Pietų Korėjos (76,74 Mb/s).

RRT matavimų rezultatus galima rasti šioje svetainėje.

Į „Telia“ pasigyrimą įrašu feisbuke netrukus sureagavo ir „Tele2“ Komunikacijos vadovas Baltijos šalims Andrius Baranauskas, teigęs, kad jau šiandien jo atstovaujamos įmonės technikos direktorius numatė papildomą ryšio antenų tinklo plėtrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis