Pasitikrinkite savo IT žinias: TOP 6 sunkiausi šių metų IT egzamino klausimai

Lietuvos startuolių organizuotame visuotiniame IT egzamine šiemet savo žinias pasitikrino per 8 tūkst. dalyvių, bene pusė jų buvo 5–12 klasių moksleiviai. Apžvelgdami sunkiausius šių metų IT egzamino klausimus, komisijos nariai pabrėžė, kaip svarbu suvokti, kad IT pasaulyje programavimas – tik maža veiklų dalis, rašoma „Unicorns Lithuania“ pranešime spaudai.
Informacinės technologijos
Informacinės technologijos / Sigmund All / Unsplash nuotr.

Aktyviausiai IT egzaminas šiemet spręstas Vilniaus (per 2,6 tūkst. dalyvių) ir Kauno (beveik 1,5 tūkst. dalyvių) savivaldybėse. Aktyviausiomis mokyklomis, atsižvelgiant į registracijų skaičius, tapo Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija, Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus ir Kauno rajono Raudondvario gimnazija.

IT įgūdžiai – reikalingi kiekvienam

„Labai svarbu yra ir suvokti, kad IT pasaulyje programavimas yra tik maža veiklų dalis – galima dirbti ir analitikais, ir pardavėjais, ir testuotojais, ir vartotojų patirties specialistais, ir dar daugelyje sričių.

Todėl verta pagalvoti ir apie tokias IT studijas, kurios gali padėti tapti projektų vadovu ar dizaino specialistu, o studijuojantiems – apie gretutines studijas, kurios, šalia finansų, menų ar istorijos, padės išmokti įvaldyti IT įrankius ir tapti universaliu, rytdienai pasiruošusiu, specialistu“, – sako Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Informatikos fakulteto dekanas ir vienas iš IT egzamino komisijos narių profesorius Tomas Krilavičius.

Anot vieno iš IT egzamino užduotis ruošusio startuolio „Digiklasė“ IT inžinieriaus Domo Naujokaičio, žengti į programavimo pasaulį gali kiekvienas, neatsižvelgiant į profesiją ar amžių.

„Sėkmė IT srityje priklauso nuo nuolatinio tobulėjimo, kūrybiškumo, problemų sprendimo įgūdžių ir komandinio darbo. Šios savybės yra raktas šiame dinamiškame sektoriuje“, – dėmesį į tai, kas svarbiausia siekiant karjeros IT srityje, atkreipia D.Naujokaitis.

Išskirtinis dėmesys – dirbtiniam intelektui ir kibernetiniam saugumui

IT egzamino dalyviai sprendė testą ir turėjo atsakyti į atvirą klausimą – atsakymus į pastarąjį vertino komisija, sudaryta iš Lietuvoje veikiančiuose startuoliuose dirbančių IT profesionalų. IT egzamino užduotys diferencijuotos atsižvelgiant į dalyvių amžių ir IT sugebėjimus, išskirtinis dėmesys skirtas dirbtiniam intelektui ir kibernetiniam saugumui.

Anot komisijos narių, lengviausiai IT egzamino dalyviai rado atsakymus į klausimus apie naršymą internete, kaip saugiai naudotis kompiuteriu, moksleivių neišgąsdino ir matematinio tipo klausimai, taip pat – tikrinantys populiariausių programavimo kalbų pagrindus.

Su norinčiais pasitikrinti ir atsinaujinti savo IT žinias, jie dalijasi TOP 6 sunkiausiais klausimais, į kuriuos ieškodami atsakymų IT egzamino dalyviai dažniausiai klydo:

  1. Kada dažniausiai MS Word (standartinė versija) naudojamas šis ženkliukas? (5-6 klasių moksleiviams).
  2. Noriu suarchyvuoti dokumentą ir uždėti slaptažodį. Kuriame meniu rasime šią galimybę? (7-8 klasių moksleiviams).
  3. Turime C++ kodą: #include Using namespace std; int main () { int n,m; cout<<"iveskite mokiniu skaiciu"<>n; cout<<"konspekta sudaro"<>m; cout<<"reikiamu lapu skaicius:"<
  4. Įrašome datą 2025-01-01. Norime, kad MS Excel (standartinė versija) kituose langeliuose rodytų tik pirmas kiekvieno mėnesio dienas iki 2026-01-01. Kokį veiksmą reikia atlikti? (11-12 klasių moksleiviams).
  5. Šios kompanijos kūrėjai visus savo failus vadindavo sutrumpinta fraze „next version“, todėl ir pavadinimą kompanijai sugalvojo pažiūrėję į žodyną ir išrinkę labiausiai tinkantį žodį. Kokia tai kompanija? (visuomenei).
  6. Kokio dydžio yra IPv6 („Internet Protocol version 6“) adresas? (IT profesionalams).

IT egzaminą inicijavusių startuolių ir asociacijos „Unicorns Lithuania“ atstovų teigimu, reguliariai pasitikrinti ir atsinaujinti savo IT žinias – naudinga kiekvienam. Geriausiai IT egzamine pasirodę dalyviai bus apdovanoti specialiais prizais, tarp kurių – žaidimų konsolė „SONY PlayStation 5“, virtualios realybės akiniai „Meta Quest“, veiksmo kamera „GoPro“, klasės ekskursijos moksleiviams ir kt. Dalyviai apie laimėjimus bus informuoti asmeniškai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai