Bendrovių pranešime sakoma, kad per bandymus, kurių metų buvo tiriamas vakcinos veiksmingumas anksčiau plitusios ir naujųjų viruso variantų atžvilgiu, buvo nustatyta „nedidelių skirtumų“, bet „mažai tikėtina, kad jie lems vakcinos veiksmingumo reikšmingą sumažėjimą“.
Nors šios išvados rodo, kad kovojant su naujų, užkrečiamesnių koronaviruso atmainų plitimu nauja vakcina nereikalinga, „Pfizer“ ir „BioNTech“ pabrėžė reaguosiančios, jeigu atsirastų įrodymų, kad dabartinis preparatas nepakankamai apsaugo nuo naujų užkrato padermių.
Bendrovės toliau stebės savo vakcinos „veiksmingumą realiomis sąlygomis“, taip pat naujų atmainų atžvilgiu.
„Pfizer“ ir „BioNTech“ įsitikinusios, kad „BioNTech“ patentuotos iRNR vakcinos platformos lankstumas yra tinkamas sukurti naujų vakcinos variantų, jeigu to prireiktų“, – pažymėjo bendrovės.
Trečiadienį buvo paskelbta, kad per ankstesnę parą pasaulyje mirė daugiau kaip 18 tūkst. koronavirusu užsikrėtusiu žmonių – rekordiškai daug nuo pandemijos pradžios. Vakcinos nuo COVID-19 laikomos vienintele realia priemone, leisiančia įveikti šią pasaulinę sveikatos krizę ir grįžti prie įprasto gyvenimo.