Rekordiškai daug ledo Antarktidoje iš pradžių užfiksuota rugpjūtį (18,7 mln. kvadratinių kilometrų). Tada ledo ten buvo 4,5 proc. daugiau nei siekia 1981–2010 m. ledo ploto Antarktidoje mėnesio vidurkis. Paskutinį kartą mėnesinio ledo kiekio vidurkio rekordas Antarktidoje buvo užfiksuotas 1979 m., informuoja NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration).
Rugsėjis į Antarktidą atneša poliarinės žiemos pabaigą, tačiau Bolderyje (Koloradas, JAV) esančio Nacionalinio sniego ir ledo duomenų centro (National Snow & Ice Data Center, NSIDC) pranešimai byloja, kad tebeaugantis ledo, esančio tik jūroje, kiekis aplink Antarktidą pagerino absoliutų visų laikų pietų poliaus ledo ploto rekordą. Paskutinį kartą toks rekordas buvo pasiektas pernai, 2012 m. rugsėjį. Tada maksimalus ledo plotas siekė 19,44 mln. kvadratinių kilometrų. Šiemet, rugsėjo 14 d., pietų ašigalį dengiančios ledo kepurės plotas siekė jau 19,51 mln. kvadratinių kilometrų.
Vis dėlto rekordiškai didelis ledo kiekis pietų ašigalyje nereiškia, kad planetoje jokio globalinio atšilimo nėra. Kadangi Antarktikos jūra supa įšalusį kontinentą, ledo kepurės ploto faktoriai yra kompleksiniai – ledynų susidarymui įtakos turi ne tik oro temperatūros, bet ir vėjai ar net ozono skylės atmosferoje.
Beje, vėjai Antarkties ledo susidarymo procesuose turi daugiau įtakos nei oro temperatūra ar vandenynų srovės, pažymi mokslininkai. Nuožmūs poliariniai vėjai iš žemyno į vandenyną atneša labai šalto oro mases, kurios ir formuoja kasmet vis didesnę pietų poliaus ledo kepurę.