Skelbiama, kad praėjusiais metais vykusios operacijos metu iš pacientės pažeistos kaktinės smegenų skilties (lot. Lobus frontalis) buvo ištrauktas į virvę panašus raudonas parazitas, kuris čia prabuvo bent iki dviejų mėnesių.
Moteris kentėjo nuo to, ką gydytojai pavadino „neįprastais simptomais“ – pilvo skausmo, kosulio ir prakaitavimo nakties metu. Šie simptomai vėliau peraugo į didėjantį užmaršumą ir depresiją.
Tyrėjai įspėja, kad šis atvejis žymi padidėjusį pavojų, kai ligos ir infekcijos iš gyvūnų gali būti perduodamos žmonėms.
„Kiekvienas operacinėje buvęs žmogus patyrė tikrą šoką, kai [chirurgas] paėmė žnyples, norėdamas paimti anomaliją, ir paaiškėjo, kad tai buvo gyvas 8 cm ilgio šviesiai raudonas kirminas“, – BBC sakė Kanberos ligoninės infekcinių ligų gydytojas Sanjaya Senanayake.
„Net jei atmesime „fui“ faktorių, tai yra nauja infekcija, kuri dar niekada nebuvo užfiksuota žmoguje“, – pasakojo gydytojas iš Australijos.
Mokslininkai teigia, kad moteris greičiausiai užsikrėtė apvaliosiomis kirmėlėmis rinkdama Zelandinį špinoką, vietinės žolės rūšį, šalia ežero, esančio netoli jos gyvenamosios vietos.
Apvalioji kirmėlė Ophidascaris robertsi yra paplitusi tarp kiliminių pitonų – nenuodingų gyvačių, aptinkamų didžiojoje Australijos dalyje.