Įmantrios technologijos, talpesnė baterija ir plastikinis korpusas
Labiausiai knieti išmėginti flagmano „Galaxy S5“ naujas funkcijas – pirmiausia, pirštų atpažinimo technologiją. Kad telefonas nuskaitytų pirštų atspaudus, reikia pridėti pirštą ekrano apatinėje dalyje ir perbraukti žemyn taip, kad paliestum apačioje esantį mygtuką. Pamėginus keletą kartų, sistema suveikia tvarkingai.
Technologija šiame telefone veikia kiek kitaip nei „iPhone 5S“ – pastarajame piršto atspaudai nuskaitomi pirštu palietus telefono apačioje esantį valdymo mygtuką.
„Galaxy S5“ yra pirmasis telefonas pasaulyje, kuris turi širdies pulso matuoklį.
„Galaxy S5“ yra pirmasis telefonas pasaulyje, kuris turi širdies pulso matuoklį, kurio jutiklis įrengtas kitoje telefono pusėje. Kad pamatuotum ritmą, pirštą reikia keletą sekundžių palaikyti ant jutiklio. Šis užfiksuoja 76 dūžių per minutę ritmą. Beje, širdies plakimo ritmo matuoklį turi ir visi kartu su „Galaxy S5” pristatyti nešiojamieji įrenginiai.
„Samsung“ prikišo nagus ir tobulindama telefono kamerą. Dabar ji turi nebe 13 MP, o 16 MP. Be to, telefonas galės filmuoti 4K raiška. „Samsung“ skelbia, kad telefone įdiegta geriausia „Phase Detection“ automatinio fokusavimo sistema. Kamera turi keletą naujų funkcijų – padarius nuotrauką galima pasirinkti skirtingą fokusavimo vietą ir tokiu būdu paryškinti arba sulieti skirtingas ekrano vietas. Atrodo išties smagiai. Tokią pat funkciją turi ir aukštesnės klasės „Nokia Lumia“ telefonai.
Kameroje įdiegta keletas funkcijų kaip ir „Nokia Lumia“ telefonuose, o iš „Sony“ nugvelbtas vienas pagrindinių išskirtinumų – dabar jau ne tik „Xperia“ modeliai, bet ir „Galaxy S5“ nebijo vandens, nes „Galaxy S5“ turi IP 67 technologiją.
Palyginus su „Galaxy S4“, naujasis flagmanas turi talpesnę bateriją – 2800 miliamperų vietoje 2600, taip pat įdiegtą specialią baterijos taupymo funkciją. Jos veiklumu įsitikinti neteko, tačiau korėjiečiai žada, kad ši funkcija gerokai pratęs telefono baterijos veikimo laiką.
Lyginant su ankstesniu modeliu, „Galaxy S5“ turi ir kiek didesnį 5,1 colio Super AMOLED 1080 p raiškos ekraną.
Daug kritikos „Samsung“ sulaukė dėl plastikinio, o ne metalinio korpuso. Rankose laikant telefoną didesnio skirtumo nuo ankstesnių „Samsung“ flagmanų nepajutau.
Paprasta apyrankė sportui ir vos patobulinti laikrodžiai
Įdomiausias atradimas man pasirodė visai ne „Galaxy S5“ naujos funkcijos ar patobulinimai, o nešiojamieji įrenginiai. Tiksliau – sportui skirta apyrankė „Galaxy Gear Fit“, turinti pirmąjį pasaulyje lenktą AMOLED ekraną. Apyrankė, kaip ir pristatyti „Gear“ serijos laikrodžiai ar telefonas, turi širdies pulso matuoklį. Joje taip pat įdiegtos programos, skirtos matuoti fizinei veiklai ar miegui.
Lyg ir nieko ypatingo apyrankėje nėra, tačiau galbūt tai ir žavi – nedidelė, lengva, paprastai valdoma ir turi viską, ko reikia norint fiksuoti sportinę pažangą.
Apyrankė lengvai užsisega ant rankos, taip pat yra apsaugota nuo vandens ir turi lengvai keičiamą dirželį. Joje galima pamatyti, kada į telefoną skambinama, kada ateina SMS ar el. pašto žinutė. Tačiau norint atsakyti reikės į rankas paimti telefoną.
Apyrankė veikia su 16 „Galaxy“ įrenginių, su išmaniaisiais telefonais ji sujungiama „Bluetooth“ ryšiu. Tačiau apyrankę galima naudoti ir be telefono. Pavyzdžiui, klausantis muzikos: „Gear Fit“ turi 4 GB vidinės atminties ir veikia „Bluetooth“ palaikančiomis ausinėmis.
Lyg ir nieko ypatingo apyrankėje nėra, tačiau galbūt tai ir žavi – nedidelė, lengva, paprastai valdoma ir turi viską, ko reikia norint fiksuoti sportinę pažangą.
„Mobile World Congress“ pristatyti ir dar du nešiojami laikrodžiai – „Galaxy Gear 2“ ir „Galaxy Gear Neo“, veikiantys su „Tizen“ operacine sistema, kuri vizualiai beveik nesiskiria nuo „Android“, kuri buvo pirmame „Gear“ laikrodyje. Abu laikrodžiai turi širdies pulso matuoklį, juose įdiegta daugiau programėlių nei „Galaxy Gear“ ir šie veikia su gerokai daugiau telefonų.
Skirtumai naujai pristatytų laikrodžių minimalūs – „Galaxy Gear Neo“ nuo „Galaxy „Gear 2“ skiriasi tuo, kad neturi kameros ir yra keičiamu dirželiu. Lyginant „Gear 2“ su pirmuoju laikrodžiu „Galaxy Gear“, ypatingų patobulinimų nėra.
Norintieji patys pamatyti ar įsitikinti, kaip veikia „Samsung“ flagmanas ir ko verti nešiojamieji įrenginiai, turės luktelėti balandžio 11 dienos, kai juos ketinama pristatyti 150 šalių, tarp jų ir Lietuvoje.
Kiek kainuos nauji „Galaxy“ serijos įrenginiai, parodoje neatskleista – greičiausiai tai taip pat sužinosime tik balandį.