„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Planšetinis kompiuteris verslui „HP ElitePad 900“ (apžvalga)

Kokybiškai surinktas, neįkyraus dizaino, lengvas – toks yra „Hewlett-Packard“ (HP) planšetinis kompiuteris „ElitePad 900“, kuriame įdiegta „Windows 8“ operacinė sistema. Gamintojas pasistengė sukurti patrauklų įrenginį, bet namų vartotojams jis vargu ar patiks. Suprasdama tai HP jį reklamuoja būtent kaip verslo įrankį.
Planšetinis kompiuteris „HP ElitePad 900“
Planšetinis kompiuteris „HP ElitePad 900“ / HP nuotr.

Iš pažiūros „ElitePad 900“ labai primena „iPad“ – 25,7 cm ekranas susilieja su juodu rėmu priekyje, o galinę dalį dengia aliuminio korpusas. Jo storis – 9,2 mm, o sveria planšetė apie 680 gramų.

Atrodytų, ko daugiau reikia – juk visos planšetės vienodos! Namų vartotojai pirmiausia pasiges jungčių. Pats „ElitePad 900“ turi tik įjungimo, garso valdymo ir ekrano pasukimo mygtukus, ausinių jungtį, paslėptas „microSD“ ir „SIM“ kortelių angas bei specialią jungtį, skirtą prijungti baterijos įkroviklį ar kitą priedą. Taigi jokių USB, HDMI, „Ethernet“ jungčių ar SD kortelių skaitytuvo.

Šias papildomas jungtis gausite tik įsigiję atskirai parduodamus priedus, pavyzdžiui, planšetės dėklą ar stovą. Žodžiu, USB raktą ar HDMI kabelį galėsite prijungti tik ten, kur turėsite kurį nors priedą, o išvykus (nesvarbu, į tolimą kelionę ar kitą miesto galą) teks pasitenkinti ribotomis funkcijomis. Jei planšetė nupirkta nejudriam darbuotojui, gal ir tiek to, bet reikalus tvarkančiam verslininkui, tikriausiai, nepatiktų, kad atvykus pas potencialų klientą ar partnerį negali perkelti duomenų į/iš USB rakto.

Aišku, galima atskirai nusipirkti dėklą ir nešiotis visur kartu. Kartu gausite papildomą bateriją, kuri išgelbės išsikrovus pagrindiniam planšetės elementui. Na, gal kažkam toks sprendimas patiks. Visgi abejočiau, ar daug vartotojų, nusipirkusių aliuminio korpusą turintį planšetinį kompiuterį, norės naudoti jį įpakavę į antra tiek sveriantį plastmasinį dėklą. Ypač namuose.

Didesnių poreikių turintiems namų vartotojams nepatiks ir 1,8 GHz taktinio dažnio dviejų branduolių „Intel Atom“ procesoriaus sparta. Sunkesnius žaidimus galite užmiršti, o nuotraukų ar vaizdo įrašų redagavimo programos veiks kartkartėmis prisnūsdamos. Kasdieniams, paprastesniems darbeliams turėtų užtekti.

Įnoringi pirkėjai gali purkštauti ir dėl vidutinės ekrano raiškos (1280 x 800 tšk.). Tačiau akių ji nebado, juo labiau, kad pats ekranas yra kokybiškas ir dar padengtas apsauginiu „Gorilla Glass“ stiklu.

Įmontuotos 8 mln. tšk. raiškos galinė ir 1080p kokybės priekinė vaizdo kameros savo funkcijas tinkamai atliks tik dienos šviesoje.

Tad kodėl ši planšetė skirta verslui? Pirma, kaip jau tikriausiai supratote, ji nepatenkins namų vartotojų poreikių (ypač tų, kurie linkę įsigyti planšetę už tokią kainą). Antra, joje integruotos įvairios saugumo priemonės turėtų nudžiuginti kompanijos IT skyrių. Trečia, planšetės korpusą galima nuimti, todėl jei įmonėje dirba nagingi specialistai, ateityje jie galės išplėsti planšetės galimybes. Ketvirta, įrenginys pagamintas kokybiškai, taigi įmonės prestižo jis nesugadins.

„ElitePad 900“ kaina Lietuvoje – apie 2,4 tūkst. Lt (nors iš užsienio galima atsisiųsti ir pigiau).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“