Praėjus daugiau nei 1700 metų atskleistas tikras Kalėdų Senelio veidas. Mokslininkai panaudojo šventojo Mikalojaus iš Miros, kurio pomėgis dovanoti dovanas paskatino sukurti Kalėdų Senelio legendą, kaukolės duomenis, kad „teisminiu būdu atkurtų“ jo baltabarzdį atvaizdą.
Remiantis „statistinėmis prognozėmis“ ir „menine“ interpretacija, IV a. šventasis vaizduojamas su plačia kakta, plonomis lūpomis ir apvalia nosimi, sakė pagrindinis tyrimo autorius Cicero Moraesas.
Vyskupas mirė 343 m. po Kristaus, t. y. gerokai anksčiau nei kas nors galėjo jį nufotografuoti. Tačiau, kaip „Pen News“ sakė C.Moraesas, 3D vaizdai atskleidžia, kad jo veidas buvo ir stiprus, ir švelnus.
„Kaukolė yra labai tvirtos išvaizdos, sukuria stiprų veidą, nes jos matmenys horizontalioje ašyje yra didesni nei vidutiniai. Ši savybė kartu su tankia barzda labai primena figūrą, kurią turime galvoje, kai galvojame apie Kalėdų Senelį“, – sakė jis.
Šventasis Mikalojus iš Miros – žinomas tuo, kad dovanomis apdovanodavo tik gerai besielgiančius vaikus – pirmiausia įkvėpė olandų liaudies personažą Sinterklaasą, kuris vėliau JAV tapo žinomas kaip linksmas, rogėmis važinėjantis senelis, atnešantis vaikams žaislų.
C.Moraesas nustebo, kad moksliškai sukurti vaizdai atitiko ankstyvuosius Kalėdų Senelio aprašymus literatūroje. Pavyzdžiui, 1823 m. eilėraštyje „Twas The Night Before Christmas“, kuriame aprašomi jo „rausvi skruostai“, „platus veidas“ ir „nosis kaip vyšnia“.
Ištyrus šventojo palaikus taip pat paaiškėjo, kad jis sirgo lėtiniu stuburo ir dubens artritu bei storąja kaukole, dėl kurios, pasak C.Moraeso, jam dažnai skaudėdavo galvą.
Mokslininkai teigė, kad šventasis taip pat tikriausiai gyveno maitindamasis daugiausia augaliniu maistu. Nors šventasis Mikalojus iš pradžių buvo palaidotas Myroje, dabartinėje Turkijoje, vėliau jo kaulai buvo perkelti į Barį (Italija), kur jie išliko iki šiol.
„Naudodamiesi šiais duomenimis iš pradžių kaukolę rekonstravome 3D formatu. Tai papildėme anatominės deformacijos metodu, kai gyvo žmogaus galvos tomografija pakoreguojama taip, kad virtualaus donoro kaukolė atitiktų šventojo kaukolę“, – sakė C. Moraesas.