Torio naudojimas branduolinėje energetikoje turi nemažai privalumų, palyginti su šiais laikais branduolinėse elektrinėse dominuojančiu uranu: visų pirma, iš jo beveik neįmanoma pagaminti branduolinių ginklų. Antra, jeigu branduolinėje torio elektrinėje naudojamos skystos šios medžiagos druskos, tuomet energijos gamybos sistema yra savaime besireguliuojanti ir apsisauganti nuo nelaimingų atsitikimų.
NRG mokslininkai atlieka kelių mažučių skirtingų torio reaktoriaus variantų bandymus. Pirmasis reaktorius yra vadinamas greituoju išlydytų torio druskų reaktoriumi – jame deginamos torio druskos ir teoriškai juose energija galėtų būti gaminama iš jau panaudoto tipinių branduolinių elektrinių atominio kuro.
Pastaruoju metu mokslo pasaulyje atgimsta susidomėjimas energijos gamyba iš torio. Atnaujinti urano pagrindo branduolinių reaktorių projektai įvairiose pasaulio valstybėse buksuoja, todėl torio energetika traukia dar daugiau mokslininkų dėmesio. Didelius atominės energetikos planus kuria Kinija – tuose planuose vietos yra ir torio druskas naudojantiems reaktoriams. Kinai pirmuosius torio reaktorius prie bendro energetikos tinklo ketina prijungti per artimiausius 15 metų.
Jeigu kinų ir olandų vykdomi eksperimentai bus sėkmingi, gali būti, kad bus nutiestas platus ir tiesus kelias į saugią branduolinę energetiką.