Prie Antarktidos krantų pastebėti į ateivius panašūs milžiniški vandenyno fantomai

Kruizinių lainerių svečiai, nardydami povandeniniais laivais, prie Antarktidos krantų susidūrė su milžiniškomis medūzomis fantomais, teigiama naujame tyrime, rašo livescience.com.
Stygiomedusa gigantea
Milžiniškos medūzos-vaiduokliai (Stygiomedusa gigantea) / Vida Press nuotr.
Temos: 2 Medūza Antarktida

Naujame tyrime nustatyta, kad kruizinių lainerių keleiviai, nardydami prie Antarktidos krantų, pastebėję nežemiškus gyvūnus, pranešė apie retus milžiniškų medūzų fantomų – giliavandenių būtybių, atrodančių kaip NSO kosminiai laivai, iš kurių apačios driekiasi stori kaspinai, – atvejus.

Milžiniškos medūzos-vaiduokliai (Stygiomedusa gigantea), vieni didžiausių giliavandenių bestuburių plėšrūnų, sutiko svečius, kai šie 2022 m. pradžioje plaukiojo kruizinių linijų operatoriaus „Viking“ įrengtu povandeniniu laivu. Tyrėjai apskaičiavo, kad medūzos buvo ilgesnės nei 5 m, o viena jų siekė bent 10 m ilgio, rašoma sausio 30 d. žurnale „Polar Research“ paskelbtame tyrime.

Tyrimo pirmasis autorius Danielis Moore'as pirmą kartą suprato, kad svečiai susidūrė su milžiniškomis medūzomis, kai vieno iš svečių fotoaparate pamatė jų nuotrauką. „Iš karto atpažinau, kas tai yra. O turint omenyje, kad tai retas atvejis, mane užplūdo jaudulys“, – elektroniniu paštu „Live Science“ sakė D.Moore'as, vienas iš „Vikingo“ vyriausiųjų mokslininkų.

Milžiniškos fantominės medūzos gyvena visuose vandenynuose, išskyrus Arkties vandenyną. Naujajame tyrime aprašomi trijų skirtingų medūzų stebėjimai, atlikti nardant povandeniniu aparatu prie Antarktidos pusiasalio.

„Kiekvieno stebėjimo metu medūzos plaukia lėtai. Neatrodo, kad jos būtų rodžiusios kokį nors polinkį į povandeninio aparato šviesas ar reagavusios į mūsų buvimą“, – sakė D.Moore'as.

Medūzos buvo pastebėtos 80 m, 87 m ir 280 m gylyje. Milžiniškos medūzos-vaiduokliai daugiausia gyvena mažesniame nei 1000 m gylyje, tačiau su jomis susiduriama ir aukščiau – Pietų arba Antarktidos vandenyne. Kol kas nežinoma, kodėl jos veisiasi palyginti sekliuose vandenyse aplink Antarktidą.

D.Moore'as pažymėjo, kad vienas iš galimų paaiškinimų – medūzos plaukia aukščiau, kad būtų veikiamos ultravioletinės spinduliuotės, kuri atsikratytų parazitų. Kita D.Moore'o iškelta hipotezė – aplink Antarktidos žemyną esantis giluminis vanduo jas paprasčiausiai kelia aukštyn. D.Moore'as tikisi, kad jų stebėjimai padės geriau suprasti milžiniškų fantominių medūzų gyvenimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis