Tą pačią savaitę, kai Italijos mokyklose pradėtos taikyti privalomojo vakcinavimo taisyklės, vienam iš aršiausių šio privalomojo skiepijimo kritikų buvo diagnozuoti vėjaraupiai.
Vienas iš Italijos dešiniųjų pažiūrų Šiaurinės lygos partijos lyderių, Massimiliano Fedriga, susirgo pačiu blogiausiu įmanomu laiku. Po kelerių metų karštų diskusijų Italijoje įsigaliojo vadinamasis Lorenzino įstatymas, pagal kurį visi mokyklinio amžiaus vaikai privalo būti paskiepyti nuo tuzino užkrečiamų ligų, iš kurių viena yra vėjaraupiai.
Viso privalomųjų skiepų sąrašo neturintys vaikai nebegali lankyti vaikų darželių ir pradinių mokyklų, o tėvai, kurie nesugeba užtikrinti, kad jų vaikai būtų paskiepyti laiku, baudžiami didelėmis baudomis.
M.Fedriga yra aršus šio įstatymo priešininkas. Jis Lorenzino įstatymą netgi apibūdino kaip „stalinistinį“ ir tvirtino, kad nors pats savo vaikus skiepija, tėvai negali būti „verčiami grasinimais“ daryti tą patį.
O kaip tik pastarosiomis dienomis politiką į ligos patalą parvertė lengvai išvengiama užkrečiama liga – vėjaraupiai – dėl kurios jis pats keturias dienas praleido ligoninėje.
Aktyvistai ir medicinos ekspertai netruko nurodyti, kokioje ironiškoje situacijoje atsidūrė M.Fedriga. Žymus Italijos mikrobiologas Roberto Burioni socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė savo – medicinos eksperto – nuomonę.
Palinkėjęs susirgusiam politikui greito sveikimo ir padėkojęs už tai, kad bent jau savo vaikus M.Fedriga skiepija, R.Burioni pateikė griežtą įspėjimą.
„M.Fedriga, kaip ir daugelis kitų suaugusiųjų, nebuvo paskiepytas. Jei jis būtų paskiepytas, jo sveikata ir dabar būtų ideali“, – rašė mikrobiologas.
Jis taip pat pridūrė, kad skiepai yra vienintelis būdas išvengti tokios bėdos kiekvienam iš mūsų – jaunam ir senam. Nes gali būti, kad kitą kartą su patogenais susidurs ne sveikas, įtakingas politikas, o kas nors gerokai pažeidžiamesnis.
„Jei jis būtų užkrėtęs nėščią moterį, galimai kiltų apsigimimo būtinybė arba tektų atlikti abortą“, – įspėjo medikas.
Bet M.Fedrigos liga nepamokė: jis tvirtai įsikibęs laikosi savo pozicijos ir tvirtina, kad privalomų skiepų programa nebus veiksminga.
Belieka tikėtis, kad politiko nuomonė pasikeis po to, kai jis ateityje pamatys, kokią naudą visuomenės sveikatai teikia aukštas vakcinavimo lygis.