Didžiosios Britanijos bendrovės pristatytas procesorius „Cortex A7“ yra penkis kartus mažesnis už tuos, kurie naudojami šiuo metu, ir penkis kartus našesnis. Anot „Arm Holdings“ generalinio direktoriaus Warreno Easto, toks procesorius ateityje leis gaminti galingus išmaniuosius telefonus, kurių kaina bus mažesnė nei 100 dolerių. Manoma, kad procesorius įrenginiuose gali būti pradėtas naudoti per artimiausius dvejus metus, rašo „Financial Times“.
„Mažesnė nei 100 dolerių kaina yra ta riba, kai mes galime pradėti kalbėti apie sekančio milijardo žmonių prijungimą prie interneto turinio ir paslaugų, naudojant mobiliuosius įrenginius“, – sakė W.Eastas.
Mažesnė nei 100 dolerių kaina yra ta riba, kai mes galime pradėti kalbėti apie sekančio milijardo žmonių prijungimą prie interneto turinio ir paslaugų, naudojant mobiliuosius įrenginius, – sakė W.Eastas.
Kompanija tikisi, kad „Cortex A7“ procesorius užtikrins tolimesnį jos dominavimą išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių rinkoje, į kurią bando įsiveržti ir „Intel“.
„Arm Holdings“ gaminami itin maži, galingi ir energiją taupantys procesoriai yra naudojami daugumoje populiariausių mobiliųjų įrenginių, taip pat ir „Apple“ gaminamuose telefonuose „iPhone“ bei planšetėse „iPad“.
„Intel“ procesoriai šiuo metu dominuoja asmeninių kompiuterių ir serverių gamyboje. Siekdama užkariauti mobiliųjų įrenginių segmentą kompanija smarkiai investuoja tam, kad sukurtų pigius, energiją taupančius, tačiau galingus mikroprocesorius. Šįmet ji pristatė naujos, trimatės struktūros procesorių, kuris veikia sparčiau, tačiau naudoja mažiau energijos.
Nors šie „Intel“ procesoriai masiškai gaminami bus dar negreit, „Arm Holdings“ jautė spaudimą įrodyti, kad vis dar sugeba kurti inovatyvius produktus taip pat greitai, kaip konkurentai.
„Arm Holdings“ sukurta sistema naudoja du procesorius – mažesnį A7 ir didesnį bei galingesnį „Cortex A15“. Telefonas ar planšetinis kompiuteris, naudodamas tokį procesorių derinį, nejučia paskirsto užduotis procesoriams, atsižvelgiant į jų sudėtingumą: paprastesnes skiria A7, o sudėtingesnes – A15. Skaičiuojama, kad tokia struktūra gali prailginti elemento veikimą net 70 proc.
Trumpas elemento veikimo laikas yra vienas pagrindinių trūkumų, kuriuo skundžiasi šiuolaikinių mobiliųjų įrenginių savininkai.