Toks neuromorfinis lustas, kaip žmogaus smegenys, bėgant laikui sukuria neuroninius takus, kas ilgainiui tampa mūsų intelektu ir problemų sprendimo mechanizmu.
„Intel Loihi“ lustas taip pat sugebės mokytis ir turės 130 tūkst. neuronų bei 130 mln. sinapsių atitikmenį žmogaus smegenims. „Loihi“ bus gaminami naudojant 14 nm technologinį procesą.
Kuriant „Loihi“ panaudotos skaitmeninės grandinės, kurios atkartoja smegenų sandarą. Taip mašinų mokymasis tampa daug greitesnis, efektyvesnis ir reikalaujantis kur kas mažiau skaičiuojamosios galios.
Neuromorfinis lustas, įkvėptas neuronų bendravimo ir mokymosi modeliu, panaudojant spyglius ir plastikines sinapses, gali būti modeliuojamas – prisitaikantis. Tai gali padėti kompiuteriams būti savarankiškiems ir priimti sprendimus pagal modelius ir sutapimus. Tokie lustai naudos iki 1000 kartų mažiau energijos, nei reikia dabartinėms mokymosi sistemoms.
2018 metų pirmoje pusėje „Loihi“ bandomieji procesoriai bus pateikti dirbtinio intelekto srities tyrimuose pirmaujančioms mokslo įstaigoms.