Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Profesionali testuotojų akademija – tramplinas į karjerą IT srityje

Programuotojai ir toliau sėkmingai įsitvirtinę lyderiaujančiose pozicijose darbo rinkoje, jų kuriamų projektų vertė bei profesionalus darbas ypatingai išryškėjo paskelbus visuotinį karantiną. Tačiau į IT talentų paieškos lauką vis dažniau patenka ne mažiau svarbų ir reikšmingą darbą atliekantys testuotojai, kuriems tenka nuspėti ne tik vartotojo veiksmus, bet ir puikiai išmanyti viso projekto techninę infrastruktūrą.
Pernai išleista jau trečioji „Sourcery for Testers“ absolventų laida.
Pernai išleista jau trečioji „Sourcery for Testers“ absolventų laida. / Devbridge nuotr.

JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge”, atsižvelgdama į naujausias sektoriaus perspektyvas testavimo srityje, vis daugiau investuoja į šių darbuotojų kompetencijų tobulinimą. 2017 metais įkurta nemokama „Sourcery for Testers“ akademija visiems, turintiems bent minimalų žinių bagažą ir norintiems IT sektoriuje išbandyti savo jėgas.

Šiuo metu „Devbridge“ dirba daugiau nei 60 testuotojų, pasiskirsčiusių įvairiose komandose, Lietuvos padaliniuose Kaune ir Vilniuje. Testavimui vadovaujantis Nikolajus Tolkačiovas sako, kad šiandien būsimam testuotojui būtina mokėti spręsti sudėtingus testavimo srities galvosūkius, pasislėpusius programinėje įrangoje, tačiau ne mažiau svarbios ir asmeninės žmogaus savybės.

„Sumanumas yra vienas iš pagrindinių testuotojo darbo įrankių. Norint sparčiai tobulėti, žingeidumas ir smalsumas taip pat yra svarbus aspektas, kurio tikimės iš kandidatų, nes mokytis reikės greitai, o testavimas yra viena iš tų sričių, kuri itin operatyviai tobulėja. Taip pat svarbios ir tokios asmeninės žmogaus savybės, kaip bendravimas, pareigingumas, kruopštumas, komandinis darbas, kadangi testuotojas profesionalioje įmonėje dirbs ne vienas, o komandose prie įvairiausių projektų“, – reikalavimus vardija N.Tolkačiovas.

Devbridge nuotr./Nikolajus Tolkačiovas
Devbridge nuotr./Nikolajus Tolkačiovas

Paruošia darbui įmonėse

Pernai išleista jau trečioji „Sourcery for Testers” absolventų laida. Akademijos dalyviai mokosi kaip galima automatizuoti testavimą, ieško saugumo spragų ir kokią tai duoda naudą komandai bei projektui. Absolventas susipažįsta su testavimu labai detaliai – nuo veiklų iki įrankių ar metodikų.

Testavimo vadovas pabrėžia, kad noras tobulėti yra vienas iš svarbiausių siekiantiems mokytis akademijoje, kadangi dirbant projektinėje srityje, projektai keičiasi ir tenka prisitaikyti prie naujų reikalavimų bei technologijų.

„Klientai tikisi gauti modernią programinę įrangą, paremtą naujausiomis technologijomis. Tad labai svarbu, jog kiekvienam dirbančiam prie projektų, jie rūpėtų. Kai visi suinteresuoti, kad projektas ir jų įdėtas darbas į tą projektą būtų sėkmingas, atsiranda labai geras rezultatas – juo džiaugiasi ne tik komanda bei klientas, bet ir milijonai galutinių vartotojų. Džiugu, kad akademiją pabaigę testuotojai būna puikiai pasiruošę darbo rinkai ir daugelis jų iš karto pradeda sėkmingai darbuotis“, – sako N.Tolkačiovas.

Ugdomi profesionalų komandose

„Devbridge“ Žmonių ir organizacijos vystymo direktorės dr. Raimondos Alonderienės teigimu, pagrindinis akademijos tikslas, kad šie specialistai įgytų ne tik teorinių, bet ir praktinių testavimo žinių, gebėtų integruotis į profesionalias komandas ir vėliau sėkmingai įsitvirtintų darbo rinkoje, kaip paklausūs profesionalai.

„Anksčiau testuotojo kasdienybė buvo gana monotoniška – rasti ir analizuoti programuotojų padarytas klaidas. Šiandien šiuolaikiškos IT kompanijos, kur vyrauja glaudus komandinis darbas ir žinių pasidalijimas, testuotojus įtraukia į projektus nuo pat pirmosios dienos“, – pabrėžia vadovė.

R.Alonderienės teigimu, IT industrijoje vis dar pasitaiko nemažai mitų, kad programuotojo darbas yra kur kas prasmingesnis ar net kūrybiškesnis, o štai testuotojo kasdienybę lydi monotonija ir nuobodulys. Tačiau tokius stereotipus griauna naujausios tendencijos ir samdomų darbuotojų patirtys. „Devbridge“ dirba ir fiziką, filologiją, finansus ar net meno krypties išsilavinimą turintys testuotojai – jie sėkmingai pakeitė kryptį, baigę testuotojų akademiją.

Devbridge nuotr./Raimonda Alonderienė
Devbridge nuotr./Raimonda Alonderienė

„Šiandien šiuolaikinėje kompanijoje dirbančiam testuotojui yra būtinos tokios savybės, kaip loginis mąstymas, kruopštumas, glaudus kontaktas su klientu ir kone svarbiausias – vartotojų elgsenos supratimas ir jų poreikių ateityje numatymas. Gebėti patenkinti klientų lūkesčius jau neužteks vien tik techninių žinių, tačiau reikės ir kūrybinio mąstymo bei kur kas platesnio žvilgsnio į darbo procesus“, – įsitikinusi direktorė.

„Sourcery for Testers“ – tai vieną kartą per metus, vasarą, vykstanti nemokama dviejų mėnesių trukmės akademija pradedantiesiems, norintiems ugdyti savo kompetencijas programinės įrangos testavimo srityje. Vilniuje bei Kaune vyksiančius kursus lankys 30 dalyvių grupės, kurie gilins savo žinias nuotolinių mokymų bei individualių ir grupinių užduočių metu. Akademijos dalyviai įgis testavimo pagrindus, mokysis testavimo „Agile“ komandos formavimosi ypatumų, testų automatizavimo pagrindų bei apžvelgs funkcinį ir nefunkcinį testavimą. Studentai dirbs tikruose projektuose ir lankys paskaitas bei tobulins turimus įgūdžius. Jiems padės kompanijoje dirbantys profesionalai – mentoriai ir lektoriai.

Visi, norintys išbandyti „Devbridge“ kompanijoje testavimui naudojamas technologijas ir pasinaudoti galimybe konsultuotis su aukščiausio lygio testuotojų lektorių ir mentorių grupe, kviečiami registruotis iki š. m. birželio 8 d. (įskaitytinai).

Daugiau informacijos apie „Sourcery for Testers“ akademiją rasite ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų