Programavimo valandai susibūrė 1500 vaikų

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bei regioninėse bibliotekose šeštadienį daugiau nei 1500 vaikų kartu vieną valandą praleido prie kompiuterių. Tiesa, jie nežaidė ir nenaršė internete – vieną valandą jie skyrė pažinčiai su kūrybinėmis technologijomis renginyje „Hour of Code Lietuva“.
„Hour of Code“ suvienijo vaikus pažinčiai su technologijomis
„Hour of Code“ suvienijo vaikus pažinčiai su technologijomis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Čia vaikai susipažino su programavimo pagrindais kurdami puikiai jiems pažįstamų žaidimų pasauliuose. Kartu su Vajana, Star Wars ar Minecraft herojais jie išbandė smagias ir vis tobulėjančias programavimo užduotis, lavino vaizduotę ir saviraišką.

„Hour of Code – tai gerasis pavyzdys, kaip vaikai sudominami padaryti daugiau, nei įprasta. Iš mokinio vaikas čia tampa kūrėju, kuris savo smalsumą per vieną valandą paverčia rezultatu. Smagu, kad tiek daug atviro ir greito Vilniaus jaunimo jau antrus metus susirenka kurti ir programuoti geresnę mūsų visų miesto ateitį, ir ši puiki iniciatyva auga – jau plečiasi iš Vilniaus į Kauną, Klaipėdą. Labai skatiname ir sostinės mokyklose kūrybiškai ir įdomiai pristatyti vaikams IT technologijos ir programavimą, sudominti būti ne vien technologijų vartotojais, bet ir kūrėjais“, – į technologijų šventę atlydėjęs savo vaikus kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Prie renginio šiais metais prisijungė ne tik Vilniaus miesto savivaldybė, bet ir daugybė technologijų kompanijų – Treatwell, Danske, IBM, Devbridge Group ir kiti. Kaip ir praėjusiais metais, renginyje dalyvavo ir vaikus su technologijos supažindino mentoriai iš „Vinted“ kompanijos.

Šios įmonės vienas vadovų Mantas Mikuckas kalbėjo, kad norint būti laisvu ir sėkmingu žmogumi, būtina mokytis technologijų: „Mano akimis, šiuo metu vyksta dar viena pramonės revoliucija. Nauji laimėjimai dirbtinio intelekto srityje rodo aiškų ženklą: ateityje reikės daugiau technologijų kūrėjų, o dalį kitų darbų pakeis technologijos. Jau dabar pardavėjus keičia savitarnos kasos, o į klausimus internete atsakinėja botai. Į šią sritį daug investuojama, o komercinė motyvacija yra akivaizdi. Manau, kad gebėjimas protingai panaudoti ar kurti technologijas reikalingas beveik tiek pat, kaip gebėjimas skaityti ir rašyti. Be šių įgūdžių gali atsirasti darbo rinkos užribyje“.

„Hour of Code“ – pasaulinė iniciatyva, kasmet daugiau nei 100 milijonų vaikų visame pasaulyje sukviečianti švęsti technologijas. Praėjusiais metais vykęs tik Vilniuje, šiais metais renginys į šventę pakvietė vaikus ir Kaune, Klaipėdoje bei daugiau nei dvidešimtyje regioninių bibliotekų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų