Programėlės, kurios išspręs studentiškus mokymosi sunkumus

Ankstesniame straipsnyje 15min pasiūlė jums programėles, kurios padeda susiorganizuoti darbą. Tvarkaraščiai ir užrašai, dokumentų skeneriai, darbų sąrašai ir debesų saugyklos. Taip pat padėjo susitvarkyt su biudžetu ir jūsų būtinaisiais asmeniniais poreikiais. Šiandien norim padėti jums mokytis. Norime parodyti, kaip mokymosi procesas gali būti lengvesnis, įdomesnis ir teikiantis daugiau naudos.
Matematikos užduotys
Matematikos užduotys. / 123RF.com nuotr.
Temos: 3 Android Mokymasis iOS

Ankstesnį straipsnį galite perskaityti čia.

Pirmiausiai – apie užsienio kalbas. Be jų jūsų gyvenimas užstrigs ties Balbieriškiu ir tada jau niekas jūsų iš ten neišvaduos. Nuolatinį tobulėjimą garantuoja tik smalsumas ir žinių ieškojimas visuose jums prieinamuose šaltiniuose. O jie, kaip žinia, dažniausiai būna surašyti bet kaip, tik ne lietuviškai.

Yra tikrai nemažai programų, kurios padeda mokytis kalbų. „Drops“ ir „Babel+“, „Beelinguapp“ ir „Memrise“, „Mondly“ ir „LingoDeer“, „Busuu“ ir „Rosetta Stone“. Visos jos šiek tiek skiriasi mokymo metodika, dizainu ir pasirenkamų kalbų rinkiniu. Kai kurios siūlo „Premium“ versijas su reikšmingomis nuolaidomis. Bet mums labiausiai patinka „Duolingo“. Kaip ir daugelis panašių programų, ji yra iš dalies mokama (freemium), bet net ir tai, ką galima gauti nemokamai, yra daugiau nei pakankamai norint išmokti kalbą. Svarbiausia – suprasti, kad niekas nevyksta, kol jūs miegate ir norint išmokti kalbą mokytis reikia kasdien.

Programėlė „Duolingo“
Programėlė „Duolingo“

Dar vienas būdas visuomet būti informacijos sūkuryje yra puikiai mokėti anglų kalbą. Nors britai eina lauk iš Europos Sąjungos, tačiau jų kalba vis dar yra pasaulio kalba, kurią mokėti tiesiog privalote.

Visos anksčiau išvardintos programėlės tinka mokytis ir anglų kalbai, bet mes pažvelgsime į tai šiek tiek giliau. Viena iš geriausių programų mokytis anglų kalbos yra nacionalinio britų transliuoto BBC jau daugelį metų ruošiamos pamokos, pagrįstos jų pačių kuriamomis žinių laidomis. Turtingas ir įvairus puslapis, nemokamos programos ir „Apple“, ir „Android“ vartotojams.

„BBC Learning English“ programėlė
„BBC Learning English“ programėlė

Taip pat mokytis kalbų padės „Grammarly“. Tai – visur esanti kalbos taisymo programėlė, kuri padės rašyti laiškus, teisingai guglinti ar tiesiog nepriekaištingai užpildyti įsidarbinimo dokumentus. Yra „Chrome“ ir „Safari“ priedai (extensions), „Microsoft Office“ ir „Windows“ versijos. O taip pat ir programėlės (apps) „Android“ ir „iOS“ telefonams.

Anglų kalbos mokanti programėlė „Knudge.me“ mokymosi procesą sužaidybina – tai gali padėti tiems, kurie galvoja, jog mokytis pernelyg nuobodu. Planuojantys studijuoti užsienyje, turėtų atkreipti dėmesį, siūloma ir programėlės versija, skirta specialiai pasiruošimui IELTS egzaminui.

„Knudge.me“ programėlė
„Knudge.me“ programėlė

Dar vienas puikus būdas mokytis anglų kalbos yra žodynų programos. Oksfordo žodyną žino visi, bet mes siūlome atkreipti dėmesį ir į alternatyvius šaltinius. Kasdien siūlomas išmokti žodis, įvairūs žaidimai ir net nepajusit, jog jūsų anglų kalba per žingsnelį arčiau Šekspyro.

„Dictionary.com“ žodynas
„Dictionary.com“ žodynas

Skaitantys literatūrą angliškai ir susiduriantys su slengu ir žargonais, pamėgs miesto kalbos žodyną. Jis padės suprasti šnekamosios kalbos žodžius, kurių jokiuose „normaliuose“ žodynuose niekada nerasite.

„Urban dictionary“ žodynas
„Urban dictionary“ žodynas

Yra dar vienas mokslo patvirtintas būdas, kaip mokytis ne tik kalbų, bet ir tiksliųjų mokslų, ruoštis egzaminams ar išmokti tekstą mintinai... kad ir Hario Poterio burtažodžius. Vadinamasis kortelių metodas lengvai išbandomas su „Anki“ ar „TinyCards“ nemokamomis programomis.

„Tiny Cards“ programėlė
„Tiny Cards“ programėlė

Galima naudotis tiek paruoštomis kortelėmis, tiek susikurti savas. Todėl bus lengva susikurti egzaminų bilietus, pasiruošti testams ar tiesiog susirašyti reikiamus argumentus nemaloniam pokalbiui su direktoriumi.

Kortelių (flashcards) būdu galima mokytis ir su „Quizlet“ bei „Studyblue“ programomis. Jos taip pat duoda pasirinkti iš daugybės kitų naudotojų pasidalintų (shared) kortelių. Jų programų pasirinkimas neapsiriboja kalbomis, o taikomas bet kokiam mokymosi procesui lengvinti. Šių kompanijų klientai skaičiuojami dešimtimis milijonų, o net 90 proc. studentų teigia pastebintys studijavimo kokybės augimą ir geresnius pažymius. Siūlytume rinktis „Quizlet“, tačiau alternatyvus „StudyBlue“ taip pat gali padėti.

„Quizlet“ programėlė
„Quizlet“ programėlė

Dar vienas būdas sisteminti žinioms, ypač jei jos sudarytos iš daugybės įvairios informacijos fragmentų, yra minčių žemėlapiai (mind maps). Nuotraukos ir tekstai. Sąrašai ir interneto nuorodos. Piktogramos ir procesų nuorodos. Visą tai galima sudėti į minčių žemėlapį, kuris palengvins jūsų mokymąsi.

Pačios geriausios šio tipo programos, deja, yra mokamos. „Mind Meister“ ir „Mindomo“ yra visose įsivaizduojamose platformose ir turi viską, ko reikia. Daugybę šablonų (templates) darbui, mokymuisi arba asmeniniam naudojimui. Piktogramos ir kitų programų integracijos. Gebėjimas dalintis arba dirbti grupėje. Išvedimas į prezentacijas arba PDF dokumentus. Jei užteks trijų minčių žemėlapių, šios programos kaip tik jums. Bet jei reikia daugiau, teks dirbti su ne tokiomis išpuoselėtomis alternatyvomis.

„Mind Meister“ programėlė
„Mind Meister“ programėlė

Jei užtenka interneto naršyklėje veikiančio minčių žemėlapio įrankio, rekomenduojame naudoti „Draw.io“ arba „Mind42“. Bet jei naudojate programėles ir mobiliajame telefone ar planšetėje – įsidiekite „MiMind“.

Kai pradėsite piešti tokius žemėlapius, paskui patys negalėsite suprasti, kaip sugebėjote taip ilgai be jų apsieiti.

Jei kremtate tiksliuosius ir gamtos mokslus, padėti jums bus sunkiau. Elektra ir kvantinė fizika. Organinė ir neorganinė chemija. Matematika. Geometrija. Astronomija ir Biologija. Kiekvienam šių mokslų paskirta daugybė programų ir projektų. Tačiau šie mokslai neišmatuojami ir labai daugialypiai. Todėl to, kas domina, teks pasiieškoti patiems. Rasite tikrai ne vieną naudingą programą. Tačiau mes pasistengsime padėti pradedantiesiems. Šios programėlės padės siekiant geriau perprasti mokyklinio lygio matematikos ir geometrijos užduotis: „Photomath“, „Geogebra“, „Mathway“.

Jeigu viską surašę, nupaišę, išsprendę ir sukūrę galutinį projektą norėsite atlikti jo pristatymą, naudokite „Google Documents“ – tai nieko nekainuos. Tiesa, jeigu turite savo mokymosi įstaigos serveryje registruotą asmeninį pašto adresą, galite pretenduoti ir į nemokamą „Microsoft Office“ programų paketą, skirtą moksleiviams bei studentams.

Tačiau jei norite, jog prezentacija būtų ypatinga, 15min siūlo naudoti „Lucidchart“. Kaip ir viskas šiam pasaulyje, išmanesnė ir funkcionalesnė versija yra mokama. Tačiau visi pavyzdžiai (templates) ir formos yra prieinami ir nemokamoje versijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai