Programišiai įsilaužė į vieno didžiausių pasaulyje žaidimų leidėjų „EA“ sistemas

Programišiai įsilaužė į vieno didžiausių pasaulyje kompiuterinių žaidimų leidėjų „Electronic Arts“ sistemas ir pavogė įmonės žaidimuose naudojamą programinį kodą, pranešė naujienų portalas CNN, kuriam tai patvirtino „EA“ atstovas.
„Electronic Arts“ logotipas
„Electronic Arts“ logotipas / 123RF.com nuotr.

Internetinių forumų pranešimai, kuriuos peržiūrėjo CNN ir kuriuos patikrino nepriklausomas kibernetinio saugumo ekspertas, rodo, kad birželio 6 d. programišiai teigė gavę 780 gigabaitų duomenų iš „EA“, įskaitant „Frostbite“ programinį kodą, kuris yra žaidimų, tokių kaip „FIFA“, „Madden“ ir „Battlefield“ bei daugelio kitų, pagrindas.

Įsilaužėliai siūlė „visas galimybes išnaudoti visas „EA“ paslaugas“. Jie taip pat teigė pavogę „FIFA 21“ programinės įrangos kūrimo įrankius ir serverio kodą, skirtą „FIFA 22“ žaidėjų sujungimui vienam su kitu.

Kibernetinio saugumo ekspertas ir „Emsisoft“ grėsmių analitikas Brettas Callowas teigė, kad prarasti programinio kodo kontrolę gali būti problematiška „EA“ verslui. „Teoriškai kodą galėtų nukopijuoti kiti kūrėjai arba naudoti kurdami žaidimų įsilaužimus“, – sakė jis.

„Bet kada, kai ne į tas rankas patenka programinis kodas, nėra geras dalykas, – sakė kibernetinio saugumo įmonės „Check Point“ atstovas spaudai Ekramas Ahmedas, – Įsilaužėliai gali ištyrinėti kodą, nustatyti trūkumus, kuriuos galėtų išnaudoti, ir parduoti kodą tamsiajame internete kenkėjiškiems veikėjams“.

„EA“ atstovas CNN teigė, kad žaidėjų duomenys nenukentėjo.

„Mes tiriame neseniai įvykusį įsilaužimo į mūsų tinklą atvejį, kai buvo pavogtas ribotas kiekis žaidimo programinio kodo ir susijusių priemonių, – sakė „EA“ atstovas, – Programišiai nepriėjo prie žaidėjų duomenų, ir mes neturime pagrindo manyti, kad yra kokių nors pavojų žaidėjų privatumui.

Po šio įvykio mes jau atlikome saugumo patobulinimus ir nemanome, kad tai turės įtakos mūsų žaidimams ar verslui. Aktyviai dirbame su teisėsaugos pareigūnais ir kitais ekspertais vykdant šį tyrimą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų