Programišiai pareikalavo, kad beveik 118 tūkst. eurų išpirka būtų sumokėta prancūziškomis bagetėmis

Tai, kad programišiai reikalauja išpirkų šiandien nebestebina, tačiau šįkart jų reikalavimas buvo netikėtas – nurodyta, kad Prancūzijos bendrovė „Schneider Electric“ 125 000 JAV dolerių (beveik 118 tūkst. eurų) išpirką sumokėtų prancūziškomis bagetėmis, rašo „Forbes“. Vis dėlto išpirkos reikalaujančių programišių gauja „Hellcat“ nori ne tik jų, tačiau ir tokios pat sumos skaitmenine valiuta „Monero“.
Kepiniai
Kepiniai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Apie naują išpirkos reikalaujančių programų nusikalstamą grupę, pasivadinusią „Hellcat“, žinoma nedaug. Tik tai, kad ji turi jai atstovaujantį socialinio tinklo „X“ vartotoją, pasivadinusį „grep“.

Būtent šis jų atstovas pirmasis pareiškė, kad ši grupė įsilaužė į Prancūzijos tarptautinę bendrovę „Schneider Electric“ ir pareikalavo išpirkos bagetėmis. Atrodo, kad įsilaužta į vieną iš „Schneider Electric“ kūrėjų serverių, iš kurio užpuolikai išviliojo net 40 GB archyvinių duomenų.

Apie galimą duomenų pagrobimo pobūdį bei mastą, taip pat apie išpirkos reikalavimą bagetėmis buvo paskelbta tamsiajame internete (angl. darknet).

Tačiau, pasak „Cyberscoop“ žurnalistų, humoristinis pareiškimas apie bagetes buvo tik pokštas.

„Iš tikrųjų jie siekia gauti apmokėjimą „Monero“, – teigė leidinys.

Bendrovės „Schneider Electric“ atstovas spaudai paskelbė tokį pareiškimą: „Schneider Electric“ tiria kibernetinio saugumo incidentą, susijusį su nesankcionuota prieiga prie vienos iš mūsų vidinių projektų vykdymo stebėjimo platformų, kuri yra patalpinta izoliuotoje aplinkoje. Mūsų pasaulinė reagavimo į incidentus komanda buvo nedelsiant sutelkta reaguoti į incidentą. Bendrovės „Schneider Electric“ produktams ir paslaugoms tai įtakos neturėjo.“

„Šį keistą reikalavimą sumokėti bagetėmis galime laikyti rinkodaros triuku“, – sakė „Picus Security" saugumo tyrėjas Huseyinas Can Yuceelis ir pridūrė, kad grupė reikalavo sumokėti ir išpirką „Monero“ skaitmenine valiuta.

Hüseyin Can Yuceelis taip pat sakė, kad tikėtina, jog „Hellcat“, būdama nauja išpirkos reikalaujančių programų nusikaltimų sektoriaus dalyvė, „bando atkreipti dėmesį ir užsitikrinti būsimų aukų ir bendrininkų pasitikėjimą“. Pavogtų duomenų nutekinimas įrodo jų galimybes, sakė H.Can Yuceelis, o jei „Schneider“ sumokės, „tai įrodys jų galimybes ir patikimumą kitiems“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis