Šis lobis buvo užkastas apie 55 m. po Kr., kai Romos imperija, vadovaujama imperatoriaus Nerono (valdė apie 54–68 m. po Kr.) stengėsi užvaldyti Angliją. Jo pirmtakas Klaudijus (valdė 41–54 m. po Kr.) buvo įsiveržęs į Britaniją ir užvaldęs didelę Anglijos dalį, tačiau pasipriešinimas tęsėsi ir valdant Neronui. 60 m. po Kr. britų genties, vadinamos ikėnais, karalienės Budikos pradėtam sukilimui beveik pavyko išvyti romėnus iš salos, kol galiausiai imperija sukilimą numalšino.
Nors Nerono pajėgoms pavyko numalšinti ikėnų sukilimą, jo valdymas dažnai laikomas audringu. Imperatoriui valdant buvo nužudytos ir jo motina, ir žmona. 64 m. po Kr. Romą nusiaubė didžiulis gaisras ir kaip pasakojama mite, Neronas jo metu grojo smuiku. 68 m. pr. m. e. pretorijų gvardija, už imperatoriaus apsaugą atsakingos pajėgos, nušalino Neroną nuo valdovo pareigų, o netrukus po to jis nusižudė.
Nors dauguma monetų buvo nukaldintos Nerono valdymo metu, kai kurios iš jų buvo nukaltos anksčiau. Visos monetos, išskyrus vieną, yra sidabriniai denarai – standartinės romėnų monetos, kaldintos nuo 157 m. pr. m. e. iki 55 po Kr., teigiama Vusteršyro muziejaus pranešime. Viena auksinė moneta iš lobio buvo nukaldinta tarp 20 ir 45 m. po Kr., genčiai, vadinamai dobuniais, gyvenusiai Vusteršyre ir aplinkinėse vietovėse, teigiama pranešime.
„Monetos beveik neabejotinai pateko į regioną per romėnų kariuomenę, – pažymima pranešime. – Jų skaičius reiškia, kad tuo metu, kai monetos buvo užkastos, jos turėjo sudaryti labai didelę pinigų sumą.“
Nežinoma, kodėl lobis buvo paslėptas, tačiau „viena iš teorijų yra ta, kad lobis atspindi turtingo vietos ūkininko, kuris užsidirbo pinigų tiekdamas romėnų kariuomenei grūdus ir gyvulius, santaupas“, teigė muziejus.
Pareiškime teigiama, kad tuo metu, kai buvo užkastas lobis, Vusteršyras buvo Romos imperijos pasienyje. Todėl kyla klausimas, ar mūšiai ar konfliktai šioje teritorijoje galėjo paskatinti savininką paslėpti lobį.
Lobis buvo rastas 2023 m. pabaigoje, o išsamiau išanalizuotas 2024 m., kai jis buvo paskelbtas „lobiu“ – taip Jungtinės Karalystės vyriausybė vadina mažiausiai 300 metų senumo artefaktus, pagamintus iš brangiųjų metalų. Jis buvo įvertintas 100 tūkst. svarų sterlingų (118 tūkst. eurų). Muziejus bando surinkti lėšų, kad galėtų įsigyti šį lobį.