„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ragina atsinaujinti „iPhone“ programinę įrangą: ištaisė ankstesnes spragas, padės įrenginio vagystės atveju

„Apple“ flagmanų „iPhone“ naudotojai raginami kuo greičiau atsinaujinti savo įrenginių programinę įrangą. Išleista „iOS 17.3“ versija jau prieinama ir Lietuvos gyventojams. Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, sako, kad šis atnaujinimas labiausiai susijęs su įrenginio saugumu – jei išmanusis būtų pavogtas ar pamestas, į jį įsilaužti būtų gerokai sunkiau. Be to, „Apple“ pataisė ir kitas ankstesnės versijos saugumo spragas, rašoma „Tele2“ pranešime spaudai.
Operacinė sistema „iOS 17“
iPhone / Shutterstock nuotr.
Temos: 2 Tele2 iPhone

„Programinės įrangos atnaujinimus „Apple“ kasmet išleidžia ir po kelis kartus. Šįkart atnaujinimas susijęs su keliomis ankstesnės programinės įrangos versijos saugumo spragomis, kurias jau pradėjo naudoti kibernetiniai nusikaltėliai, taip pat įdiegtomis naujomis apsaugos funkcijomis. Dėl to naudotojai turėtų suskubti atnaujinti savo „iPhone“ į naujausią versiją“, – pataria A.Lukošius.

Apsaugos vagystės atveju

Lietuvoje jau prieinamoje naujausioje „iPhone“ programinės įrangos „iOS 17.3“ versijoje įdiegta nauja apsaugos funkcija „Stolen Device Protection“ (liet. „pavogto įrenginio apsauga“), susijusi su įrenginio vagyste. Nuo šiol įsilaužti į rastą ar pavogtą „iPhone“ įrenginį bei pasisavinti jame esančius duomenis bus dar sunkiau.

„Neseniai pasirodęs „iPhone“ sistemos atnaujinimas geriau apsaugos naudotojų debesijos saugyklą „iCloud“, taip pat kitas svarbias paskyras – banko, el. pašto prisijungimus. Į svetimą įrenginį bandantys patekti žmonės turės įveikti daugiau nei iki šiol patikros žingsnių – pavirtinti tapatybę biometriniais duomenimis“, – sako A.Lukošius.

Saugumo ekspertai pastebi, kad vagys gali apgauti žmones ir prieš atimdami išmanųjį įrenginį paprašyti įvesti ekraną saugantį kodą. „Stolen Device Protection“ funkcija reikalauja, kad atlikdami tam tikrus veiksmus, pavyzdžiui, peržiūrėdami išsaugotus slaptažodžius, nuskaitytumėte piršto atspaudą arba naudotumėte veido atpažinimo funkciją „Face ID“.

Be to, įjungus šią funkciją, kai kurie veiksmai, susiję su jautriais duomenimis, turės laukimo laikotarpį. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, keičiant „Apple ID“ slaptažodį arba įrenginio ekrano kodą, prireiks šį pokytį savo biometriniais duomenimis patvirtinti du kartus – iškart atliekant pakeitimus ir po valandos. Taip siekiama užtikrinti, kad asmuo, atliekantis pakeitimus, iš tiesų yra įrenginio savininkas. Vis dėlto, šio žingsnio „iPhone“ prašys tik esant įrenginiui „nepažįstamose“ vietose.

Ištaisė saugumo spragas

Su naujuoju atnaujinimu „Apple“ ištaisė ir kelias aptiktas saugumo spragas. Viena jų susijusi su „WebKit“ – naršyklės variklio, kuriuo paremta pagrindinė „iPhone“ naršyklė „Safari“, pažeidžiamumu. Teigiama, kad dėl šių jau ištaisytų spragų naršyklė galėjo būti lengviau pažeidžiama ir tapti kibernetinių nusikaltėlių taikiniu.

Be to, dar viena „WebKit“ spraga yra susijusi su kenksmingomis šnipinėjančiomis programomis. „Apple“ teigimu, šią spragą kibernetiniai sukčiai pastebėjo pirmieji ir jau pradėjo ja naudotis, todėl visi „iPhone“ savininkai programinę įrangą turėtų atnaujinti kuo greičiau.

Pasak „Tele2“ Inovacijų eksperto, „iOS 17.3“ versijoje taip pat ištaisytos dar kelios spragos, susijusios su „Safari“ naršykle, „ImageIO“, „Apple Neural Engine“ funkcijomis bei įrenginio naudojimosi prieinamumu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“