Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Realaus dydžio „Minecraft“ namas – per 70 valandų pastatytas iš 200 dėžių

Šiemet dešimtąjį jubiliejų švenčiantis kompiuterinis žaidimas „Minecraft“ nenustoja stebinti savo neblėstančiu populiarumu. Žaidimo grafika ir taisyklės neregėtai paprastos – statyti, kasti ir atrasti. Tačiau kaip būtų, jei „Minecraft“ tipo namą tektų suręsti realiame gyvenime?
Iš dėžių pastatytas realaus dydžio „Minecraft“ namas
Iš dėžių pastatytas realaus dydžio „Minecraft“ namas / „Senukai.lt" nuotr.

Būtent tokį iššūkį priėmė trečią kartą vykusiame populiariosios kultūros renginyje „Comic Con Baltics“ dalyvavusi internetinės parduotuvės „Senukai.lt“ komanda – vietoje įprasto stendo pastatė „Minecraft“ namą, rašoma spaudai išplatintame pranešime.

Realaus dydžio namui sukurti buvo panaudota 200 kartoninių dėžių. Siekiant dar tiksliau atspindėti žaidimo stilistiką, dėžės buvo apklijuotos žaidime randamas medžiagas imituojančiais lipdukais.

„Senukai.lt" nuotr./Iš dėžių pastatytas realaus dydžio „Minecraft“ namas
„Senukai.lt" nuotr./Iš dėžių pastatytas realaus dydžio „Minecraft“ namas

„Viskas prasidėjo nuo idėjos ir noro nebūti nuobodžiais. Renginys taip pat įpareigoja kurti ir parodyti kažką neįprasto, testuoti savo galimybių ribas, stebinti. „Minecraft“ žaidimo tematiką pasirinkome dėl to, kad jis gana taikliai atspindi mūsų veiklos sritį – „pasidaryk pats“. Tad ėmėme ir vietoje stendo patys pasidarėme namą“, – juokavo Rokas Ribinskas, „Senukai.lt“ rinkodaros vadybininkas Lietuvai.

„Senukai.lt" nuotr./Iš dėžių pastatytas realaus dydžio „Minecraft“ namas
„Senukai.lt" nuotr./Iš dėžių pastatytas realaus dydžio „Minecraft“ namas

Šalia namo buvo nutiesta dekoratyvinė žolė, taip pat prie jo buvo įkurdinti ir du šio žaidimo entuziastams gerai atpažįstami personažai: pasalūnas (angl. creeper) ir kiaulė. Iš viso namą iš žaidimo pasaulio gyvenimui prikelti prireikė beveik 70 valandų.

Dešimtmetį švenčiantis žaidimas yra populiarus įvairaus amžiaus žmonių tarpe. Jau kelerius metus jis išgyvena renesansą ir yra naudojamas ne tik pramogai, bet ir vaikų ugdymui. Jis gali padėti lavinti logiką, erdvės pajautimą, meninę saviraišką ir pasaulio suvokimą.

„Senukai.lt" nuotr./Iš dėžių pastatytas realaus dydžio „Minecraft“ namas
„Senukai.lt" nuotr./Iš dėžių pastatytas realaus dydžio „Minecraft“ namas

5 įdomybės apie žaidimą „Minecraft“:

  1. Pirmoji žaidimo versija sukurta vos per 6 dienas. Žaidimo autorius švedas Markusas Perssonas „Minecraft“ kurti pradėjo 2009 m. gegužės 10 dieną, o pabaigė – to paties mėnesio 16 dieną. Tiesa, pilna ir išbaigta jo versija pasirodė 2011-aisiais.

  2. Visų dievinamas personažas pasalūnas atsirado dėl programavimo klaidos. M.Perssonas visai nenorėjo sukurti „Minecraft“ herojus medžiojančio monstro – pasalūno (angl. creeper). Iš tiesų, jis kūrė kiaulės personažą, tačiau programuodamas įvedė klaidingą spalvos kodą, personažo aukštį ir plotį.

  3. Šmėklos kalba miegančios katės garsais. Kurdami personažų skleidžiamus garsus, žaidimų kūrėjai buvo itin išradingi. Štai pavyzdžiui pabaigažmogio (angl. enderman) kalba yra ta pati anglų kalba tik apversta ir sakoma nuo galo. O šmėklų (angl. ghast) kalbai buvo pasitelktos katės. Tiesa, visiškai atsitiktinai. Garso inžinieriaus katė, kuri miegojo studijoje, pažadinta sumurkė ir tai buvo panaudota įgarsinant šmėklas.

  4. Švedai žaidimą naudoja ugdymui. Švedijoje žaidimas „Minecraft“ nuo 2013 m. mokyklose buvo pradėtas naudoti kaip privaloma mokymosi dalis. Anot mokytojų, žaidimas mokiniams padeda mokytis apie miestų planavimą, aplinkosaugos svarbą. Taip pat padeda planuoti ir įgyvendinti savo siekius.

  5. Už 2,5 mlrd. JAV dolerių parduotas „Microsoft“. 2014 m. M. Perssonas savo akcijų dalį pardavė kompiuterinės ir programinės įrangos milžinei „Microsoft“. Įdomu tai, kad apie pardavimą M. Perssonas pranešė savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje ir po trijų mėnesių pasirašė sandorį su Billo Gateso kompanija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais