Prie naujosios sistemos galima jungtis ne tik kompiuteriu, bet ir mobiliaisiais įrenginiais. ELVIS sukūrimas – Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis vykdomo projekto „Virtuali aklųjų biblioteka" dalis.
„Šios elektroninės leidinių sistemos privalumas yra tas, kad turintieji regos negalią galės 24 valandas per parą gauti visavertę bibliotekos paslaugą neišeidami iš namų ir taip pat naudotis naujausiomis technologijomis, nes prie sistemos galės jungtis ne tik kompiuteriu, bet ir mobiliaisiais telefonais ar kitais įrenginiais, – sako Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Rasa Januševičienė. – Iš pradžių skaitytojams pasiūlysime daugiau nei 6 tūkst. leidinių, o kiekvieną mėnesį pildysime sistemą naujais suskaitmenintais ir įgarsintais literatūros kūriniais, DAISY knygomis, garsiniais žurnalais bei kitais leidiniais.“
R.Januševičienė pabrėžia, kad naujos sistemos vartotojai klausys žmogaus balsu įgarsintą leidinį, kuris, palyginti su sintezatoriaus įgarsintu, yra malonesnis ausiai bei suprantamesnis.
ELVIS sistemos grotuve yra galimybė klausyti leidinį jo neatsisiunčiant į asmeninį kompiuterį, sustabdyti įrašą bet kurioje leidinio vietoje ir kito prisijungimo metu pratęsti skaitymą nuo tos vietos. Taip pat įsiminti patikusias leidinio vietas, kurti savo asmeninius patikusių ištraukų rinkinius, juos pristatyti viešai kitiems skaitytojams. Nauja yra ir tai, kad bet kuriuo klausymosi metu galima įsijungti tiek pagreitintą leidinio variantą, tiek vėl grįžti prie įprasto.
Naujoji sistema – suasmeninta: kiekvienas skaitytojas turi savo profilį, gali kurti mėgstamiausių jau perskaitytų ar pageidaujamų skaityti leidinių sąrašus. Žinantys, kokių leidinių pageidauja, galės užsisakyti mėgstamų leidinių prenumeratą. LAB, skatindama bendruomeniškumą, sistemoje ELVIS sukūrė skaitytojų forumą, kuriame galima dalintis savo mintimis apie perskaitytus kūrinius, siūlyti garsinti naujus leidinius. Taip pat yra galimybė susirašinėti su bibliotekos darbuotojais, pateikti užklausas, dalyvauti skaitytojų nuomonių tyrimuose ir susipažinti su tyrimų rezultatais.
Projekto „Virtuali aklųjų biblioteka“ metu jau suskaitmeninta 450 senuose formatuose (magnetofono ritėse ir kasetėse) įrašytų leidinių, išleista 250 naujų garsinių leidinių, leidžiami 2 nauji garsiniai žurnalai („Informacinė visuomenė“ ir „Intelekto generatorius“), pradėtos leisti visiškai naujo Lietuvoje formato DAISY knygos (integruotas ir leidinio tekstas, ir jo garsinis, diktoriaus balsu įskaitytas variantas). Visi šie leidiniai bus elektroninėje leidinių sistemoje ELVIS.