Tačiau tai niekuo nesusiję su mėnulio spalva. Mėlynas atspalvis nuotraukose matomas todėl, kad naudojami specialūs mėlyni fotoaparatų filtrai arba kadrai taip suredaguojami specialiai.
Supermėlynuoju mėnuliu iš tiesų vadinamas retas reiškinys, įvykstantis, kai kalendoriuje sutampa skirtingi mėlynojo ir supermėnulio ciklai, teigė NASA mokslininkas Noah Petro.
Kas yra supermėnulis?
Kai Mėnulio orbita priartina jį prie Žemės arčiau nei įprastai ir jis yra pilnaties fazėje, tuomet toks mėnulis vadinamas supermėnuliu. Šį terminą 1979 m. sugalvojo astrologas Richardas Nolle.
Ši pilnatis atrodo didesnė ir ryškesnė nei kitu metu, rašo „USA Today“.
Kas yra Mėlynasis mėnulis?
Yra du Mėlynųjų mėnulių tipai: sezoniniai ir mėnesiniai. Pirmadienį ši pilnatis bus sezoninė.
Sezoninis Mėlynasis mėnulis būna tada, kai per vieną sezoną, šiuo atveju vasarą, būna keturios mėnulio pilnatys. Kai taip nutinka, trečiasis iš keturių mėnulių laikomas Mėlynuoju mėnuliu.
Yra ir antrasis – mėnesinio mėnulio – apibrėžimas, atsiradęs dėl neteisingai suprasto pirmojo paaiškinimo. Tad dabar Mėlynuoju mėnuliu vadinama ir antroji mėnulio pilnatis, įvykusi per tą patį kalendorinį mėnesį.
Mėnulio ciklas trunka 29,5 dienos. Tačiau, kaip pastebi Misūrio valstijos universiteto astrofizikos profesorius Mike’as Reed’as, mėnesiai gali turėti ir 28, 29, 30 arba 31 dieną. Tad per sezoną ar mėnesį pasirodžiusi papildoma pilnatis vadinama Mėlynuoju mėnuliu.
Pasak NASA, kitas supermėlynasis mėnulis bus 2037 m. sausį.