„Šiaip ar taip, šios skraidyklės bus ir jos skraidys, – patikino „Amazon“ įkūrėjas ir valdytojas. – Ir tai bus nepaprastai šaunu.“
„Prime Air“ užduotis – itin greitai pristatyti lengvus krovinius 15 km spinduliu nuo logistinio „Amazon“ centro. Dž. Bezosas perspėja, kad, pavyzdžiui, baidarių šios skraidyklės į užsakovų kiemus tikrai neskraidins.
Didelis šių „zvimbalių“ pranašumas – ekologija. Aplinką jie terš nepalyginamai mažiau nei siuntų tarnybų mikroautobusai, mat „Prime Air“ rotoriukus suks elektriniai motoriukai. Įdomu tai, kad prekė pirkėją pagal GPS koordinates (pagal išmaniojo telefono signalą) suras kur jis bebūtų, o ne tam tikru adresu – pirkėjui tereikės išeiti į lauką.
Gal ir patogu. Jei vasarą kur nors užmiestyje kepdami šašlykus staiga pristigsite, tarkim, pomidorų padažo, pakaks išmaniuoju telefonu įsigyti jo „Amazon“ internetinėje parduotuvėje, ir „Prime Air“ per pusvalandį jį atneš, kad ir kokiame užkampyje būtumėt įsirengęs stovyklavietę. Žinoma, jei užkampis yra ne toliau, nei už 15 km nuo artimiausio logistinio punkto. Kas žino, galbūt ateityje pristatymo spindulys ilgės.
„Iš mūsų galėsite gauti visko, ko tik yra Žemėje, – ambicingai pareiškė „Amazon“ viceprezidentas Dave'as Clarkas. – Tokia bus ateitis.“
O ką? Panašu, kad tai neabejotinai bus žingsnis į „viską, visur ir bet kada.“ Suklusti ir apie šį bei tą pagalvoti turėtų ne tik siuntų kompanijos.
O kol kas „Amazon“ sprendžia saugumo klausimus. „Tie daikčiukai neturės teisės leistis ant žmonių galvų“, – pabrėžė J.Bezosas.