Priede „Health“ obuolių naudotojai greitai ir patogiai užsiregistruos į elektroninį donorų registrą. Toks sprendimas padės po „Apple“ savininko mirties artimiesiems ir medikams apsispręsti, ar jo organai aukotini transplantacijai. Organų donoru žmogus gali tapti tik po smegenų mirties, jei kituose organuose kraujotaka dar nesustojusi arba palaikoma modernia aparatūra.
Toks sprendimas padės po „Apple“ savininko smegenų mirties artimiesiems ir medikams apsispręsti, ar jo organai aukotini transplantacijai.
Kompanijos vadovas Timas Cookas neslepia, kad mygtuko „Tapti organų donoru“ idėja atsirado po to, kai 2011 m. nuo kasos vėžio mirė „Apple“ įkūrėjas Steve'as Jobsas. Pats S.Jobsas gydymo metu susidūrė su situacija, kai akivaizdžiai trūko donorinių organų, galinčių išgelbėti gyvybę. Primename, kad nuo 2009-ųjų jis laukė dar ir kepenų transplantacijos.
„AppleInsider“ primena, kad po transplantacijos praėjus penkeriems mėnesiams S.Jobsas pasirodė viešumoje ir papasakojo, kad jam persodintos 25-erių metų jaunuolio, žuvusio avarijoje, kepenys.
„Jis buvo tokio šviesaus proto, kad iš anksto buvo pasirašęs organų donoro kortelei. Jei ne šio jaunuolio gera valia, manęs nebūtų gyvo“, – tąkart džiaugėsi S.Jobsas. Tąsyk „Apple“ įkūrėjas sakė, kad visi žmonės turėtų būti tokie geranoriški ir galvoti ne tik apie save.
Manoma, kad naujoji programėlė „Health“ padės išspręsti JAV organų donorų trūkumo problemą. 2016 m. rudenį pasirodysianti iOS 10 kol kas bus prieinama tik JAV.
Kai kuriose valstijose jau gaudamas vairuotojo pažymėjimą žmogus pasako TAIP arba NE organų donorystei ir gauna atitinkamą antspaudą ant vairuotojo pažymėjimo.
Lietuvoje organų donoro kortelei galima pasirašyti Nacionalinio transplantacijos biuro svetainėje arba pas šeimos gydytoją.