Šimtai žmonių Čeliabinsko apylinkėse rausia sniegą, ieškodami meteorito atplaišų. Uralo universiteto mokslininkai pademonstravo beveik dviejų kilogramų svorio akmenį. Jie tvirtina, jog tai meteoritas, tad turėtų būti ir daugiau jo dalelių.
Tarp daugybės meteoritų medžiotojų – ir keturios mokslininkų grupės.
„Mes esame toje vietoje, kur jau rasta fragmentų. Mūsų navigacijos sistemoje pažymėti taškai. Dabar trauksime į mišką pagal meteorito trajektoriją ir bandysime rasti daugiau fragmentų“, – sakė grupės vadovas Ruslanas Kaluninas.
Anot R.Kalunino, rasti fragmentus padeda angos sniege, kurį ištirpdė krisdamas meteorito gabalėlis. Teigiama, kad šis meteoritas yra akmeninis, o maždaug 10 procentų sudaro geležis. Tad magnetas juos traukia.
Randami maži gabalėliai, bet arčiau tos vietos, virš kurios sprogo meteoritas, mokslininkai tikisi rasti didesnių.
„Žmonės klausinėja apie radiaciją. Žmonėms meteoritai nepavojingi, neradioaktyvūs. Žinoma, juose yra radioaktyvių izotopų, kurie labai domina mokslininkus, nes padeda nustatyti meteorito amžių, bet žmonėms nepavojingi“, – tvirtina R. Kaluninas.
Keturios mokslininkų grupės per dvi dienas iš viso rado apie 400 fragmentų. Jie siunčiami į įvairius šalies tyrimų centrus. Kol kas tik spėliojama apie meteorito kilmę.