Rusijoje pastebėtos Šiaurės Korėjos tolimojo nuotolio artilerijos sistemos

Rusijos socialiniuose tinkluose pasirodė Šiaurės Korėjos tolimojo nuotolio artilerijos sistemų, atgabentų į Rusiją, nuotraukos. Jos sukėlė naujų diskusijų dėl pastaruoju metu prasidėjusio Pchenjano ir Maskvos karinio bendradarbiavimo, skelbia „Defence Blog“.
Rusijoje pastebėtos Šiaurės Korėjos tolimojo nuotolio artilerijos sistemos.
Rusijoje pastebėtos Šiaurės Korėjos tolimojo nuotolio artilerijos sistemos. / Atvirų šaltinių nuotr.

Skelbiama, kad nuotraukose matyti, kaip per Rusijos teritoriją gabenami 170 mm savaeigiai artilerijos įrenginiai „M1989 Koksan“.

„M1989 Koksan“ – pavadintas miesto, kuriame jis pirmą kartą pastebėtas, vardu – yra sunkiosios artilerijos sistema, garsėjanti tolimojo nuotolio galimybėmis. Šią ginklų sistemą Šiaurės Korėja pirmą kartą sukūrė devintajame dešimtmetyje, o jos vakarietiškas pavadinimas „M1989“ nurodo metus, kai ji pirmą kartą pasirodė viešai.

Informacijos apie „M1989“ tebėra nedaug, tačiau žinoma, kad ją sudaro 170 mm kalibro pabūklas, sumontuotas ant bokštelio, uždėto ant modifikuotos tanko važiuoklės – paprastai sukurtos iš „T-54“, „T-62“ arba kiniškų „Type 59“ tankų. Artilerijos sistema turi dvi pagrindines versijas: „M1979“, kurioje nėra borto šaudmenų laikymo sistemos ir kuri montuojama ant „T-54“ arba „Type 59“ važiuoklės, ir „M1989“ modelį, kuriame yra borto šaudmenų laikymo sistema su 12 sviedinių ir apsaugine kabina įgulai.

„M1989 Koksan“ gali pasigirti efektyviu veikimo nuotoliu – iki 40, kai šaudoma įprastiniais sviediniais, ir iki 60 kilometrų nuotoliu, kai šaudoma raketiniais sviediniais, o šaudymo dažnis – kas penkias minutes – po vieną ar du šūvius.

Dėl didesnio pasiekiamumo ir ugnies galios artilerija tapo grėsmingu ginklu mūšio sąlygomis.

Pažymima, kad „Koksan“ versija „M1979“ buvo naudojama Irano ir Irako kare (1980-1988 m.), kur ji pasirodė esanti labai veiksminga kaip priešlėktuvinis ginklas.

Šių artilerijos sistemų dislokavimas Rusijoje rodo, kad vykstant kariniams veiksmams Ukrainoje, Rusija ir toliau ieško naujų įrangos ir pajėgumų šaltinių, o tai gali sustiprinti Rusijos ugnies galią.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų