Ryškiaspalvė „Nokia Lumia 930“ meta pirštinę „Android“ ir „iPhone“ (apžvalga)

Naujasis „Nokia“ išmanusis pirmiausia akį patraukia dizainu – nestandartinės salotinės ir oranžinės spalvos, aliuminio korpusas ir „Gorila Glass“ stiklu padengtas ekranas puikiai dera viename komplekte, kuris vadinasi „Lumia 930“. Sparti, galingą kamerą turinti „Lumia“ su atnaujinta „Windows Phone 8.1“ operacine sistema gali būti kaip tik tai, ko reikia norint privilioti „Android“ ar „iOS“ vartotojus.
Nokia Lumia 930
Nokia Lumia 930 / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

O ką, jei telefonas oranžinis?

Ekranas su metalu susijungia tolygiai, o čia yra viena tų vietų, kur paprastai pasimato pirmosios telefono senėjimo žymės. Panašu, kad „Lumia 930“ naudotojų ši problema nekankins.

Viena „Lumia 930“ stiprybių neabejotinai bus dizainas: „Gorila Glass“ trečios kartos stiklas ir aliuminio kraštinės suteikia solidumo ir tvirtumo jausmą. Ekranas su metalu susijungia tolygiai, o čia yra viena tų vietų, kur paprastai pasimato pirmosios telefono senėjimo žymės. Panašu, kad „Lumia 930“ naudotojų ši problema nekankins.

„Lumia 930“ iš kitų aukščiausios klasės telefonų išsiskirs ryškiomis „hipsteriškomis“ nugarėlės spalvomis – oranžine ir salotine. Tikrai neįprasta nešiotis tokį ryškų telefoną, tačiau, kita vertus, jei telefonai gali būti juodi, balti ar sidabriniai, kuo blogai oranžiniai?

Žinoma, „Nokia“ tokiomis spalvomis tikrai netaikė į verslo klasės segmentą ir mėgstantiems klasikines spalvas paliko galimybę įsigyti „Lumia 930“ su juodos ir baltos spalvų nugarėlėmis.

Nestandartinis „Nokia“ sprendimas visus valdymo mygtukus išdėstyti dešiniajame šone pasirodė vykęs – patogu, kai viskas vienoje pusėje, o metaliniai mygtukai maigosi labai lengvai. Tiesa, atrakinimo mygtukas yra viduryje ir paėmus telefoną kaskart priverčia darbuotis nykščiu jį sulenkiant. Tačiau telefoną pažadinti iš budėjimo režimo galima ir du kartus palietus ekraną.

Kortelė šiame išmaniajame dedasi viršuje ir yra mažesnė nei įprastinės – nanoSim, tad perkantiems šį telefoną reikės įsigyti naujas korteles arba operatorių salonuose apsikirpti senąsias.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nokia Lumia 930
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nokia Lumia 930

167 gramus sverianti „Lumia“ yra storesnė nei aukščiausios klasės „Android“ telefonai, tačiau šiuo atveju dizainas atrodo subalansuotas. Be to, yra žmonių, kurie tiesiog nemėgsta lengvų mažučių telefonų ir kuriems atrodo, kad gero daikto svoris turi būti juntamas. Taigi tokius pojūčius „Lumia“ ir sukelia.

Kadangi rankos karštomis vasaros dienomis prakaituoja, vienas pagrindinių dalykų, į ką žiūriu vertindamas telefono dizainą, yra tai, kiek jis „sugeria“ pirštų nuospaudas. Čia „Nokia“ flagmanas atrodo labai neblogai – priekyje esantis „Gorila Glass“ trečios kartos stiklas jas paslepia geriau nei daugelio kitų išmaniųjų, o ant ryškiaspalvio plastiko nugarėlės žymės nėra ryškios.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nokia Lumia 930
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nokia Lumia 930

Neįminta raiškos mįslė

„Lumia 930“ turi 1080 x 1920 raiškos 5 colių ekraną su 441 ppi tankiu – tiek pat, kiek ir daugelis aukščiausios klasės telefonų. Ryškumo visiškai pakanka žaidimams ar vaizdo įrašų peržiūrai. AMOLED ekranas leis ryškiau spalvas matyti ir šviečiant saulei, o „Gorila Glass“ trečios kartos stiklas apsaugos telefoną nuo įbrėžimų.

Vienintelis dalykas, kuris sukėlė klausimų ir užminė neįmintą mįslę, buvo tas, kad naršant internete pasirinkus automatinius nustatymus „Lumia 930“ nuotraukų spalvos naujienų tinklalapiuose, palyginus su „Android“ ar „iOS“ telefonais, atrodo gerokai išblukusios. Kai kartą atkreipi dėmesį, šito jau nebegali praleisti pro akis.

Na, o bendrai „Lumia“ suteikia plačias galimybes ekrano raiškumą ir kontrastą reguliuoti rankiniu būdu.

Šis „Nokia“ telefonas yra pirmoji mano ilgesnė pažintis ne tik su 8.1, bet apskritai su „Windows Phone“ operacine sistema. Iš pradžių atrodė, kad susidraugauti su ja reikės laiko, tačiau viskas buvo paprasčiau, nei tikėjausi. Integraciją į „Windows Phone“ palengvina ir viršutinio (drop down) meniu integravimas, kuris leis sparčiuosius nustatymus pasiekti taip pat, kaip ir „Android“ telefonuose.

Pagrindiniame „Windows Phone“ meniu dabar tilps dar daugiau programėlių – vienoje linijoje galima bus sutalpinti šešias. „Lumia 930“ yra ir kelios naujos „Windows Phone“ gamyklinės programėlės, pavyzdžiui, „Nokia Storyteller“, kuri laiko juostoje išdėstys nuotraukas ir vaizdo įrašus.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nokia Lumia 930
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nokia Lumia 930

Žinoma, galvojant „Windows Phone“ telefonus reikia nepamiršti, kad su šia operacine sistema veikiančių programėlių bus gerokai mažiau nei „Android“ ar „iOS“ platformose.

20 megapikselių kamera

Kalbant apie muzikos klausymą, „Nokia“ labai pradžiugino dėl vieno aspekto – tai kol kas yra vienintelis mano mėgintas telefonas, kuriame muzika „Youtube“ groja ir paspaudus užrakinimo mygtuką.

„Nokia“ fotografavimo galimybės neabejotinai patrauks pikselių medžiotojų akį – 20, 7 megapikselio kamera su optinio stabilizavimo technologija leidžia daryti išties kokybiškas nuotraukas su skirtingais fotografavimo režimais, o padarius jas redaguoti specialiais efektais. Vienintelis dalykas, kuris užkliuvo fotografuojant – prie skirtingo apšvietimo spalvos kartais atrodo nenatūraliai ir yra per daug kontrastingos.

Apskritai naujausių „Android“ telefonų kamerų valdymas man pasirodė šiek tiek paprastesnis, tačiau greičiausiai tik laiko klausimas, kada pavyktų priprasti prie „Lumia“.

„Lumia 930“ neturi galimybės įrašyti 4K raiška kaip „Samsung“ ar „Sony“, tačiau esu įsitikinęs, kad daugeliui lietuvių jos ir nereikia – įrašus pilna kokybe galite peržiūrėti tik tada, jei turite 4K televizorių. Ar daug tokių žmonių Lietuvoje?

Nuotraukų, muzikos ir programų laikymui skirta 32 GB atminties, iš kurių vartotojui bus pasiekiama daugiau nei 20 gigabaitų. Deja, papildomos micro SD kortelės įdėti negalima, tad vienintelė paguoda su savimi mėgstantiems turėti visą muzikos kolekciją liks programėlė „One Drive“, kuri leis dalį informacijos nemokamai laikyti „debesyse“.

„Lumia 930“ neturi stereo garsiakalbių, tačiau garsas kokybiškas ir puikiai girdimas. Tad jei bus norinčių garsiai muzikikės troleibuse pasiklausyti, „Lumia“ tokią galimybę suteiks.

Beje, kalbant apie muzikos klausymą, „Nokia“ labai pradžiugino viena smulkmena – tai kol kas yra vienintelis mano mėgintas telefonas, kuriame muzika „Youtube“ groja ir paspaudus užrakinimo mygtuką.

„Karšta“ ir ne pati ištvermingiausia

Programėlių veikimo ir naršymo sparta pasirūpins keturių branduolių 2.2 GHz taktinio dažnio „Snapdragon 800“ procesorius ir 2 GB RAM operatyviosios atminties. Procesorius ne naujausias („Snapdragon 801“), tačiau kad telefonui trūktų spartos nepastebėjau.

„Nokia Lumia“ turi kiek mažesnę bateriją nei dalis „Android“ flagmanų – 2420 miliamperų. Jos užtenka maždaug dviem dienoms naudojimo nedažnam naršymui internete ir keliems skambučiams. O su telefonu daugiau pafotografavus ir intensyviau pažaidus žaidimus telefonas neišlaikė nė pusės dienos. Be to, konkurentai HTC ar „Samsung“ savo telefonų veikimo laiką leidžia prailginti specialiais ultra energijos taupymo režimais, o jo čia nerasite – tik įprastinį.

Ilgesnę naudojimosi telefonu patirtį apkartina dar ir telefono kaitra – gerokai labiau nei kiti telefonai kaista tiek nugarėlė, tiek aliuminio kraštinės. Karštomis vasaros dienomis to norėtųsi mažiausiai.

Viską susumavę turime kiek „karštą“, tačiau stilingą ir sparčią „Lumia 930“ su gera kamera ir įbrėžimams atspariu ekranu, kurios telefono baterija kiek mažesnė nei konkurentų. „Nokia“ turi ir šiokį tokį kainos privalumą – 2100 litų – keliais šimtais litų pigiau nei HTC One, „Sony Xperia Z2“ ar „Samsung Galaxy S5“.

Mažesnė kaina ir šiek tiek „Android“ operacinę sistemą primenantis „Windows Phone“ atnaujinimas byloja apie „Microsoft“ įsigytos „Nokia“ norą įkąsti konkurentams. Iš pirmo žvilgsnio bandymas atrodo vykęs.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų