Anksčiau didžiausioje Europos technologijų parodoje IFA buvo demonstruojama vien tik elektroninė technika, tačiau technologijoms vis dažniau skverbiantis į mūsų buitį, atsirado ir buitinės technikos skyrius. Dabar IFA parodoje bent kelias dideles sales užima vien naujausia buitinė technika, o tai, kas čia parodoma, po kelerių metų atkeliauja ir į vartotojų namus.
Viskas iš vieno telefono
Viena ryškiausių pastarųjų metų buitinės technikos tendencijų – galimybė naujus prietaisus sujungti per aplikaciją į vadinamą „daiktų internetą“. Tiesa, šįmet didieji technikos gamintojai dar nesukūrė vieno standarto, kuris leistų skirtingų gamintojų įrangą sukurti į vieną sistemą – visi įrenginiai turi būti vieno gamintojo.
Naujose kaitlentėse integruoti virimo ir kepimo sensoriai, kurie pagal iš anksto nustatytą programą visiškai kontroliuoja puoduose vykstančius procesus.
Pavyzdžiui, vokiečių bendrovės „Bosch“ ir Siemens“ aplikacija „Home Connect“ leidžia sujungti iš viso 9 buitinės technikos produktus.
„Visi su „Home Connect“ sujungti prietaisai patogiai valdomi išmaniuoju telefonu ar planšete. Tai – kavos aparatas, skalbyklė, šaldytuvas, kuriame integruota kamera, orkaitė ir t.t.“, – pasakojo „Siemens“ ir „Bosch“ pardavimų vadovas Baltijos šalims Adomas Pesliakas, IFA parodoje dalyvaujantis nuo pat pirmojo karto, kai čia savo prekes pristatė buitinės technikos gamintojai.
Kol kas „Android“ ir „iOS“ aplikacija veikia tik pas vokiškai kalbančių šalių gyventojus, tačiau ateityje atkeliaus ir į kitas Europos, taip pat ir Lietuvos rinkas. Jau kitąmet programėlę ketinama pristatyti Skandinavijos šalyse.
Dar viena, šįmet pastebima tendencija buitinės technikos pasaulyje, anot A.Pesliako, – buities prietaisai visiškai pakeičia žmones. Jau „Siemens“ parodoje pristatė kavos aparatą EQ9, kuris kavą paruošia kaip profesionali barsita, nes kavos malimo rupumas automatiškai reguliuojamas dviejuose malūnuose.
O naujosios kaitlentės leidžia visiškai pamiršti apie nuobodžiavimą prie puodų.
„Anksčiau kaitlentės būdavo tarsi viena skylė, ant kurios turėdavai tiksliai pastatyti savo puodą. Dabar kaitinamas visas kaitlentės paviršius, nebereikia tiksliai derinti puodo dydžio, – pasakojo A.Pesliakas. – Naujose kaitlentėse integruoti virimo ir kepimo sensoriai, kurie pagal iš anksto nustatytą programą visiškai kontroliuoja puoduose vykstančius procesus.“