Telefonų kokybė kaip diena ir naktis skiriasi nuo plastmasinio, nepatvaraus ir, pripažinkime, kiek nepavykusio praėjusiųjų metų „Galaxy S5“ modelio. „Galaxy S5“ turėjo tik du privalumus prieš „Galaxy S6“ – buvo apsaugotas nuo dulkių ir vandens ir vietą microSD koretelei – šių dalykų naujuose telefonuose nebus.
Viskas tik dėl dizaino
„Galaxy S6“ telefonai pasižymi išskirtiniu dizainu, yra solidūs, patogūs ir, panašu, bus patvarūs – mat gamyboje panaudotas „Gorilla Glass 4“ stiklas, kuriuo dengtas ir telefonų priekis, ir nugarėlė, yra atsparesnis įbrėžimams ir ne taip lengvai dūžta. O jei ir sudužtų, „Samsung“ naujiems telefonams yra pritaikiusi ekrano draudimą ir žada dužusį ekrano stiklą pirmą kartą pakeisti vos už 30 eurų.
„Galaxy S5“ turėjo tik du privalumus prieš „Galaxy S6“ – buvo apsaugotas nuo dulkių ir vandens ir vietą microSD koretelei – šių dalykų naujuose telefonuose nebus.
Kalbant apie dizainą reikėtų „Samsung“ pagirti už kai kurias netradicines gamyboje šįmet panaudotas spalvas. Pavyzdžiui, tamsiai žalios spalvos „Edge“ atrodo fantastiškai.
Abu flagmanai turės pačias mažiausias – nanoSIM korteles, kurios įsistatys viršutinėje dalyje. Tiesa, kaip jau minėjau, telefonuose nebeliko vietos microSD kortelei, tad norintiems didesnės nei 32 GB talpos iškart reikėtų pagalvoti apie talpesnį modelį (64 GB ar 128 GB).
Esminiai skirtumai tarp „Galaxy S6“ ir lenkto „Edge S6“ be dizaino yra papildomas funkcionalumas „Edge“ telefonuose. Turėjau galimybę išmėginti abu ir abu paliko neblogą įspūdį, tačiau jei reikėtų rinktis, vienareikšmiškai tai būtų „Galaxy S6 Edge“. Ir tik dėl dizaino.
Pirmą kartą pamatęs „Galaxy S6 Edge“ parodoje „Mobile World Congress“ Barselonoje be galo susižavėjau šiuo iš minios kampuotų telefonų išsiskiriančiu lenktabriauniu.
Po dešimties bandymo dienų malonus įspūdis niekur nedingo, tik šįkar išmėginau ir specifines lenktam ekranui pritaikytas funkcijas, tad telefoną buvo galima įvertinti visapusiškai.
Pirma jų – kelis kartus greitai pirštu perbraukus ekrano briauną, kai telefonas užrakintas, ant briaunos galima matyti laiką ir svarbiausius pranešimus – el. pašto, žinučių ir kt. Tačiau reguliariai per bandymo laiką taip tikrinti pranešimų neįpratau – galbūt todėl, kad atrakinti telefoną ir pasižiūrėti pranešimus įprastai užims ne ypatingai daugiau laiko. Be to, briauna patrynus ne visuomet užsižiebdavo iš pirmo karto.
O kita funkcija – „People Edge“ , kuri leidžia įtraukti penkis svarbiausius draugus, juos pažymėti skirtingomis spalvomis ir užvertus telefoną pagal spalvą matyti, kas skambina, atrodo įdomi, tačiau vargu ar dažnai pritaikoma praktikoje.
Taigi panašu, kad vienintelė esminė priežastis rinktis „Edge“ ir už jį pakloti 150 eurų bus telefono dizainas.
Raiškus ekranas ir truputis druskos
Ne pats ilgiausias baterijos veikimo laikas bus trūkumas konkurencinėje kovoje prieš kitus telefonus, tarp jų ir „iPhone 6 Plus“
Abu nauji „Samsung“ telefonai aprūpinti 5,1 colio „Super AMOLED“ ekranu su Quad HD raiška (1440 x 2560). Tai pati didžiausia raiška telefone iš visų didžiųjų gamintojų išleistų išmaniųjų ir ekrane matomas vaizdas tikrai puikus, kiek tik galima įžiūrėti plika akimi.
Telefonuose įdiegtas „Samsung“ gamintas aštuonių branduolių „Exynos“ procesorius (1.5 GHz Cortex-A53 ir 2.1 GHz Cortex-A57), kurio spartos pilnai pakanka visapusiškam darbui ir žaidimams. Operatyviosios atminties telefonuose bus po 3GB RAM.
Tiesa, procesoriaus sparta ir raiškus ekranas virsta šiokia tokia problema tuomet, kai pradedame kalbėti apie telefono bateriją – abu jie energiją eikvoja labai sparčiai.
„Galaxy S6 Edge“ 2600 miliamperų baterija („Galaxy S6“ – 2550) budėjimo režimu per naktį man išsikraudavo po procentą ar keletą, o dieną intensyviau naudojant telefoną procentai mažėdavo kas keletą minučių. Telefonas dieną atlaikydavo, tačiau išspausti daugiau sekėsi sunkiai. Tas pats buvo ir su „Galaxy S6“.
Ne pats ilgiausias baterijos veikimo laikas bus trūkumas konkurencinėje kovoje prieš kitus telefonus, tarp jų ir „iPhone 6 Plus“, kuris iki kito krovimo man laikydavo bent dvigubai ilgiau.
Puikiai žinodama, kad vartotojams telefonuose labiausiai rūpimas dalykas yra baterijos ilgaamžiškumas, „Samsung“ šiek tiek pataisė padėtį ir integravo greito krovimo funkciją, kuri leidžia telefoną su specialiu komplektacijoje esančiu krovikliu įkrauti bent keletą kartų greičiau nei įprastiniu – esą per dešimt minučių nuo nulio pakrauta baterija laikys keturias valandas. Pats išbandžiau ir galiu pasakyti, kad tai bus tiesa, jei per tas keturias valandas telefonu naudositės labai minimaliai ir nenaršysite.
Telefonus galima krauti ir bevieliu būdu, tik tokiu atveju reikės įsigyti specialų kroviklį, kuris į komplektaciją neįeina.
„Samsung“ flagmanuose pakeitė ir pirštų atspaudų skaitiklį – anksčiau jis veikdavo perbraukus pirštu, o dabar veiks kaip ir „iPhone“ telefonuose – ilgiau palaikius nykštį ant jutiklio. Technologija, jei lyginsime su „Galaxy S5“, veikia geriau, tačiau iki tokio funkcionalumo kaip „iPhone“ telefonuose dar reiks padirbėti.
Kamera ir kaina
Telefonai veiks su „Android Lollipop“ operacine sistema ir turės „Touch Wiz“ vartotojo aplinką, kurios funkcijas „Samsung“ gerbėjai jau bus matę kituose naujesniuose „Samsung“ modeliuose – pavyzdžiui, vienos rankos naršymo režimai ar galimybė vienu metu ekrane paleisti kelias skirtingas programėles.
Paskutinės pačių „Samsung“ išgirtos ir atnaujintos telefonų dalys yra kameros. Galinė kamera megapikselių skaičiumi išliko tokia pat – 16 MP, tačiau padirbėta ties kitais dalykais: telefono diafragmos dydis bus tik f/1.9, o tai reiškia, jog prieblandoje darytos nuotraukos bus nepalyginamai šviesesnės nei kitais telefonais. „Samsung“ kamera turės optinio stabilizavimo funkciją ir realiu laiku veikiantį HDR režimą, kuris automatiškai pakoreguos nuotraukų spalvą.
Priekinė kamera turi 5 megapikselius.
Norintiems įsigyti „Galaxy S6“ teks pakloti 700 eurų, o „Galaxy S6 Edge“ – ir 850 eurų. Kaina, ypač už „Edge“, tikrai nemaža. Tačiau, kaip paskaičiavo technologijų specialistai, „Edge“ gamybos sąnaudos yra didelės – didesnės nei analogiškai kainuojančio „iPhone 6 Plus“.
Be to, prisiminus tai, kad pernai praėjus vos keliems mėnesiams po „Galaxy S5“ pristatymo telefono kaina jau ėmė tirpti, atrodo, jog kantresnieji „Samsung“ gerbėjai gali pamėginti ir palaukti.