Iš esmės šis sakinys pasako viską, kas svarbiausia, apie aprašomą telefoną. Bet jei kam trūksta konkretumo, pabandysiu šį sakinį išplėsti.
Vos į rankas paėmus „Galaxy S4 Active“ jaučiasi jo dizaino ir gamybos skirtumai: telefonas nežymiai storesnis, todėl atrodo tvirtesnis ir patvaresnis. Ir nors galinės dalies viršuje bei apačioje yra guminiai apvadai, mėtyti ant žemės telefono nederėtų, nes jis yra tiek pat atsparus smūgiams kaip ir jo vyresnysis brolis. Ši ir keletas kitų detalių yra tik vizualiniai elementai, kurie jo patvarumo savybių iš principo nekeičia.
Deja, ir šio modelio korpusas pagamintas iš plastmasės, taigi žodis „Active“ tikrai nereiškia, kad telefonas gali ištverti bet kokius išbandymus – nei karo lauke, nei statybose jam ne vieta. Nerizikuočiau su juo ir plaukdamas baidarėmis ar nardydamas, mat telefono atsparumas vandeniui turi ribas – į gilesnį nei poros metrų gylį jo nardinti nepatariama, o jei po vandeniu įrenginys išbus ilgiau nei pusvalandį, už pasekmes gamintojas neatsako.
Taip pat prieš nardinant telefoną po vandeniu derėtų įsitikinti, ar jo dangtelis užfiksuotas patvariai bei užkišti „microUSB“ jungtį specialiu guminiu dangteliu, antraip vanduo gali prasisunkti ir pakenkti vidiniams komponentams.
Paruošus jį maudynėms, keliavome prie kriauklės. Nepasakyčiau, kad šlapias išbandymas įrenginiui patiko – nors ir būdamas po vandeniu jis puikiai veikė, šlapias ekranas nustoja reaguoti į prisilietimus. Jį nusausinus, viskas grįžta į vėžes.
Dar viena išskirtinė „Galaxy S4 Active“ savybė – trys fiziniai mygtukai priekinėje dalyje (nustatymai, „namai“ ir „atgal“). Kiekvienam savo, bet man jie patiko labiau nei „Galaxy S4“ sprendimas naudoti vieną fizinį mygtuką ir du lietimui jautrius mygtukus.
Vidaus organai
Vienas didesnių „Active“ versijos skirtumų – vietoje „Super AMOLED“ ekrano naudojamas „TFT LCD“ ekranas. Jo raiška išliko „Full HD“, o ryškumas ir kontrastingumas išties puikūs, taigi skirtumą pastebėsite nebent sugretinę abu telefonus. Ir nors naudojama paprastesnė technologija, ekrano kokybė abejonių nesukėlė.
Labiau erzino tai, kad pasirinkus automatinį šviesumo nustatymą telefonas ekraną dažnu atveju pritemdydavo labiau nei norėtųsi, tad šią funkciją dažnai išjungdavau ir pats nusistatydavau pageidaujamą šviesumą.
„Galaxy S4 Active“ turi tokį pat procesorių, kaip vyresnysis brolis (keturių branduolių 1,9 GHz taktinio dažnio „Snapdragon 600“), taigi spartos atžvilgiu jie yra praktiškai identiški „žvėrys“. Telefone įdiegta analogiška 2600 mAh talpos baterija ištvermingumu nežymiai pranoko „S4“ bateriją (naudojau automatinį ekrano ryškumo nustatymą, tad mano prielaida – energiją labiau taupė ekranas), bet daugiau nei dienos aktyvaus naudojimo nesitikėkite.
Įrenginyje įmontuota 8 mln. tšk. raiškos kamera su „Galaxy S4“ lygintis negali, bet jos nuotraukų ir vaizdo įrašų kokybė labai gera. Kaip visada, sunkiausiai telefono kamerai sekėsi prietemoje ir tamsoje. Priekinė 2 mln. tšk. kamera vaizdo pokalbiams tiks, tik vėlgi – šnekėti teks dieną, arba stovint po lempa.
Kaip ir „Galaxy S4“, „Active“ versija turi daugybę jutiklių, kurie leidžia telefoną valdyti akimis, rankų mostais, pirštų priartinimais ir kitais būdais (apie tai galite paskaityti „Galaxy S4“ apžvalgoje, žr. nuo „Valdymas akimis...“). Nebekartosiu jų aprašymo, bet jei anksčiau šių funkcijų nauda man kėlė abejonių, „Active“ versijoje jos tapo praktiškesnės. Mat šį telefoną galima šlapinti, o sudrėkęs ekranas neveikia, tad mirkstant baseine ar išlindus iš dušo ir pačiupus telefoną šlapiomis rankomis kai kuriuos dalykus galima paprasčiau atlikti mojuojant rankomis virš ekrano (pvz., peržiūrėti gautą SMS ar atsiliepti į skambutį). Visgi tobulumui ribų nėra – jei šlapias ekranas reaguotų į prisilietimus, tokios problemos dingtų...
Kaina – apie 2 tūkst. Lt.