...Jei išmaniųjų telefonų ekosistema nebūtų tokia persisotinusi, kaip pastaraisiais metais. „Galaxy Note 9“ premjera ypatingai svarbi bendrovei „Samsung“, žinant, kaip drungnai buvo sutiktas šių metų pradžioje pristatytas „Samsung Galaxy S9“ flagmanas. Ši vartotojų abejingumas puikiai atsispindi pardavimų rezultatuose, kurie rodo, kad „devintukui“ nelabai sekasi rinkoje.
Žinant, kiek nedaug jis skyrėsi nuo „Galaxy S8“, visai nestebina, kad vartotojai linkę praleisti šių metų laiptelį. „Galaxy Note 9“ turėjo išblaškyti šį blogą burtą, deja, toks įspūdis, kad „Samsung“ žingsniuoja vietoje. Galbūt taip yra dėl to, kad kitais metais ruošiama tikras hitas – išmanusis telefonas sulankstomu ekranu, todėl „Samsung“ šiemetinius pardavimus aukoja vardan ryškesnio kitų metų šūvio.
(Ne)suvaidintas entuziazmas
Šiandien pristatytame telefone įmontuota ypač talpi 4000 mAh baterija, kuri turės „pamaitinti“ tik nedaug didesnį ekraną (6,4 colio įstrižainės) nei pirmtako „Note 8“ (6,3 colio), kuris turėjo 3300 mAh talpos akumuliatorių.
Niujorke vykusį „Unpacked“ renginį pradėjo „Samsung“ mobiliųjų įrenginių vadovas DJ Koh įkvepiančia kalba apie ateities technologijas. Tuo metu už jo nugaros ir po kojomis plytinčiuose ekranuose plaukė įspūdingi vaizdai, įkvepiantys žengti į tą ateitį, kurioje daiktų internetas, virtualios pagalbininkės ir dirbtinis intelektas pavaduos mus kiekviename žingsnyje. Deja, publika buvo gana vangi plojimais ir viso pristatymo metu pranešėjai vis turėdavo paraginti ją ploti, kas vertė skrandį susisukti iš suglumimo, kad „Note“ serijos telefonas, kažkada diktavęs madas, šiandien sutinkamas taip drungnai.
Vis dėlto pranešėjams pradėjus pasakoti apie „Galaxy Note 9“ funkcijas ir savybes, auditorija šiek tiek atkuto ir numetė visažinių ekspertų nihilizmo kaukę. Iš tiesų, juk ne telefonas ar jį kuriantys inžinieriai kalti, kad pirkėjai ir technologijų ekspertai tokie persisotinę.
Keturi kertiniai akmenys
Iš tiesų, „Samsung“ naujausią „Note“ flagmaną išskyrė keturiomis ryškiomis savybėmis. Pirmiausiai į akis krito tai, kad „Samsung“ jau išsilaižė žaizdas po „Note 7“ užsiliepsnojančių baterijų nesėkmės. Šiandien pristatytame telefone įmontuota ypač talpi 4000 mAh baterija, kuri turės „pamaitinti“ tik nedaug didesnį ekraną (6,4 colio įstrižainės) nei pirmtako „Note 8“ (6,3 colio), kuris turėjo 3300 mAh talpos akumuliatorių. Tad galima prognozuoti, kad saikingai naudojamas „devintukas“ galbūt „išgyvens“ net dvi dienas vienu įkrovimu.
Antras ryškus aspektas – gigantiška talpykla. Pigesnis „Note 9“ modelis turės 128 GB vidinės atminties, o brangesnis – net 512 GB talpos atmintinę. Pridėkite dar „microSD“ kortelės lizdą, kuriame galima įdėti iki 512 GB atminties kortelę ir galima kalbėti apie vieno terabaito vidinę atmintį. Telefone. Šiandien didesnė dalis nešiojamųjų kompiuterių turi perpus mažiau atminties.
Žinant, kad „Samsung“ telefonuose jau kelis metus iš eilės yra montuojami vieni geriausių fotoaparatų, visai nestebina, kad nuotraukos buvo trečiasis svarbus elementas. Nugarėlės fotoaparatas paimtas iš penkiais mėnesiais vyresnio pusbrolio „Galaxy S9 Plus“. Jame įmontuotos dvi 12 megapikselių raiškos kameros, turinčios ypač šviesias (f/2,4 ir f/1,5) diafragmas. Na, ir žinoma, visas debesis skaitmeninių funkcijų – fotoaparatas turi optinį vaizdo stabilizavimą, automatiškai perspėja, jei kadre yra koks nors trūkumas, taip pat pats atpažįstą komponuojamą vaizdą ir parenka geriausius nustatymus, fono suliejimas ir kitos jau įprastos funkcijos.
Galiausiai, ketvirtasis „Note 9“ išskirtinumas – ištikimasis „S-Pen“ rašiklis, kuriuo ekrane galima piešti ir rašyti. „Samsung“ žada, kad jis dar jautresnis ir turi dar daugiau funkcijų – tą pademonstravo scenoje nuotaikingasis „Youtube“ dailininkas iš Anglijos Samas Coxas, dar žinomas, kaip Mr. Doodle. Jis per kelias minutes „S-Pen“ rašikliu nupiešė linksmą viso „Note 9“ renginio santrauką.
Žaismingas ir išvaizdus
„Samsung“ nepamiršo, kad „Note“ serijos telefonai visada traukė verslo segmento žmones – jiems turėtų patikti atnaujinta ir supaprastinta „DeX“ funkcija.
Vis dėlto didžiausia „S-Pen“ naujovė – jį galima naudoti, kaip nuotolinį pultelį, mat jame veikia energijai ypač taupus „Bluetooth“ ryšys. Tai reiškia, kad laikant rankoje rašiklį ir spaudant ant jo esantį mygtuką, galima per atstumą valdyti kai kurias telefono funkcijas. Pavyzdžiui, norint padaryti nuotrauką, pakaks paspausti mygtuką ant rankoje laikomo „S-Pen“. Panašiai galima bus valdyti „Youtube“ filmukus, muzikines programėles ar netgi „prasukinėti“ skaidres. „S-Pen“ baterija įsikrauna, būdama įdėta telefono briaunoje esančioje nišoje – per pusę minutės ji pasisemia energijos tiek, kad išėmus rašiklį, juo dirbti bei pramogauti galima daugiau nei pusvalandį.
Beje, „Samsung“ nepamiršo, kad „Note“ serijos telefonai visada traukė verslo segmento žmones – jiems turėtų patikti atnaujinta ir supaprastinta „DeX“ funkcija. Ji leidžia telefoną prijungti prie bet kokio monitoriaus ir paversti jį įprastu staliniu kompiuteriu – ir tam pakanka specialaus HDMI jungties adapterio.
Su naujuoju, ypač galingu ir inovatyviai aušinamu procesoriumi bei 6 GB darbinės atminties visos programos ir žaidimai turėtų suktis kaip bitės. Beje, „Galaxy Note 9“ taip pat taps pirmuoju „Android“ telefonu, kuriame galima bus žaisti karščiausią tinklo šaudyklę „Fortnite“. „Samsung“ žada, kad technologinės telefono „smegenys“ išlaikys visus žaidimo kadrus ekrane ir neperkais nė akimirkai.
Kažkur girdėta, kažkada matyta
Visos kitos funkcijos yra jau tapusios „Samsung“ telefonų duona kasdienine. Atsparumas vandeniui, patogiau įtaisytas pirštų atspaudų skaitytuvas, galimybė atrakinti telefoną nuskenavus veidą ar akies rainelę. Telefono korpusas elegantiškas, keturi jo atspalviai skoningai suderinti su rašiklio spalvomis. AMOLED ekranas užlenktomis briaunomis jau yra tapęs etalonu, į kurį lygiuojasi kitos gamintojos.
Skaitmeninis asistentas „Bixby“ pristatymo metu su užduotimis tvarkėsi gana sėkmingai. Nors ekspertai svilina „Samsung“ padus dėl šios funkcijos, kuri iki šiol tebuvo blyškus „Amazon Alex“, „Apple Siri“ ar „Google Assisstant“ šešėlis, korėjiečių kompanija mato prasmę šioje srityje. Žinant, kad „Samsung“ yra viena iš išmaniųjų namų ir daiktų interneto pionierių, tikėtina, kad jos inžinieriai nenuleis rankų ir toliau bandys kurti išmaniųjų įrenginių ekosistemą, kurią jungtų visuose juose apsigyvenęs „Bixby“ naminukas.
Vienas šios vizijos įrodymų – šiandien pristatytas išmanusis garsiakalbis „Galaxy Home“. Korėjiečių kompanija taip pat bando spėti į traukinį, kurio priekyje lekia „Amazon Echo“, „Apple HomePod“ ir „Google Home“. Pristatymo metu smalsumą sukėlė pranešimas apie bendradarbiavimą su „Spotify“. Pirmasis rezultatas – galimybė muziką beveik nepastebimai „permesti“ iš vienų „Samsung“ įrenginių į kitus, pavyzdžiui, įėjus į kambarį, telefone grojantį kūrinį pratęsti klausyti išmaniuoju garsiakalbiu ar televizoriumi.
Lietuvos parduotuvėse „Galaxy Note 9“ telefonas pasirodys nuo rugpjūčio 24 dienos ir bus galima įsigyti dviejų spalvų – vidurnakčio juodos ir vandenyno mėlynos – įrenginius. Deja, Lietuvoje bus galima įsigyti tik 128 GB atminties modelį.