Kaip rašo portalas earth.com, pirmadienį itin aktyviame Saulės dėmių regione, kurio kodinis pavadinimas AR3663, įvyko „X“ kategorijos žybsnis.
„X“ kategorijos žybsnis regione AR3663 truko apie 25 minutes“, – rašė Saulės fizikas Keithas Strongas platformoje „X“.
Tokios pat kategorijos žybsniai fiksuoti ir sekmadienį.
Skelbta, kad pirmadienį laukiama geomagnetinės audros – tai Saulės žybsnių sukelti Žemės magnetinio lauko sutrikimai.
Kaip skelbia meteoagent.com, pirmadienį, gegužės 6 dieną, magnetinio lauko aktyvumas sieks šešis balus. Geomagnetinių audrų galingumas vertinamas devynių balų skalėje – kuo arčiau devynių balų priartėjama, tuo didesnė tikimybė, kad magnetinių audrų poveikį pajus ir sveiki žmonės.
Gydytojų teigimu, geomagnetinės audros labiau veikia lėtinėmis ligomis sergančius žmones.
Be to, skelbiame, kad Saulės audros gali sutrikdyti geležinkelių eismą. Esą dėl „galingų magnetinių trikdžių“ galimi traukinių vėlavimai, avarijos. Mat Lankasterio universiteto mokslininkai nustarė, kad Saulės audros gali „pakeisti raudoną signalą į žalią, o tai itin svarbu, kai kalbame apie saugumą“.
Vis dėlto pagrindinis tyrėjas Cameronas Pattersonas teigė, kad kosminių orų reiškinių, galinčių sukelti gedimus, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje tikimasi kas kelis dešimtmečius.
Tačiau geležinkelių tinklas „Network Rail“ teigė, kad rizika yra „labai maža“.
Saulės audros gali sukelti galingus magnetinius trikdžius Žemėje, dėl kurių susidaro geomagnetiškai indukuotos srovės, galinčios sutrikdyti elektros energijos perdavimą.
Kosminiai orai gali paveikti elektros tinklus, o 1989 m. dėl jų Kvebeke buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas milijonams žmonių. 1859 m. galingas Saulės išsiveržimas sukėlė geomagnetinę audrą, kuri sutrikdė telegrafo linijas visame pasaulyje.