Šiaurės Korėja kuria amerikiečių ginklų analogus: susirūpino, kad gali atsidurti rusų rankose

Šiaurės Korėja intensyvina savo pastangas kurti karinius dronus ir bepilotes sistemas, kurių konstrukcijos labai panašios į amerikietiškas „Hellfire“. Ši informacija, kuria pasidalijo brigados generolas Patrickas Costello per 2024 m. Jungtinių Valstijų kariuomenės asociacijos konferenciją, sukėlė didelį susirūpinimą JAV, skelbia „Army Recognition“.
Bepilotis orlaivis RQ-4 „Global Hawk“
Bepilotis orlaivis RQ-4 „Global Hawk“ / Stop kadras iš video

Pasak generolo P.Costello, naujai pristatyti Šiaurės Korėjos bepiločiai orlaiviai ne tik panašūs į JAV modelius, tokius kaip „MQ-9 Reaper“ ir „RQ-4 Global Hawk“, bet ir turi raketas, sukurtas pagal JAV bepiločiuose orlaiviuose naudojamų valdomų raketų „AGM-114 Hellfire“ modelį.

P.Costello pažymėjo, kad Pchenjanas daugiausia dėmesio skiria bepiločių orlaivių, sveriančių apie 600 kg ar mažiau, kūrimui, atitinkančių mažų ir vidutinių bepiločių orlaivių, turinčių įvairios paskirties pajėgumų, kategorijas.

Šie pareiškimai paskelbti po to, kai Šiaurės Korėja 2023 m. liepos mėn. pademonstravo du dronus, kurie susilaukė dėmesio dėl savo stulbinamo panašumo į JAV modelius. Nors tikslios šių bepiločių orlaivių ir jų raketų galimybės lieka neaiškios, JAV kariuomenė dabar mano, kad jie buvo sukurti šiek tiek susipažinus su amerikietiškomis technologijomis. Šiaurės Korėjos valstybinės žiniasklaidos paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kaip vienas iš dronų šaudo raketomis, labai panašiomis į „Hellfire“, o tai dar labiau paskatino palyginimus Vakaruose.

Tai vyksta JAV kariuomenei ruošiantis didėjančiai bepiločių orlaivių keliamai grėsmei - šis reiškinys sustiprėjo per pastaruosius konfliktus, ypač Ukrainoje.

Generolas P.Costello pabrėžė, kad reikia atidžiai stebėti technologijų perdavimą ir ryšius, kurie pastebimi vykstančiuose konfliktuose, ypač tarp Šiaurės Korėjos ir Rusijos.

Rusijai, kuri pradėjo karą Ukrainoje, gali būti naudingi nauji Šiaurės Korėjos pajėgumai, kad sustiprintų savo karinį arsenalą.

Šiaurės Korėjos pažanga karinių bepiločių orlaivių srityje kartu su jos pažanga raketų atvirkštinės inžinerijos srityje kelia didelių iššūkių JAV ir jos sąjungininkams. Nors šie Šiaurės Korėjos bepiločiai orlaiviai yra mažiau sudėtingi nei jų amerikietiški analogai, jie vis tiek kelia rimtą grėsmę konfliktų scenarijuose, ypač Indijos ir Ramiojo vandenyno regione.

JAV toliau stiprinant savo dronų gynybos pajėgumus, darosi akivaizdu, kad tokių šalių kaip Šiaurės Korėja šios technologijos įvaldymas gali iš naujo apibrėžti šiuolaikinių konfliktų pobūdį.

JAV žvalgybos tarnybos 2024 m. spalio mėn. vykusioje JAV kariuomenės asociacijos konferencijoje patvirtino, kad Šiaurės Korėja savo bepiločius orlaivius „Saetbyol-4“ ir „Saetbyol-9“ sukūrė pagal JAV bepiločių orlaivių „MQ-9 Reaper“ ir „RQ-4 Global Hawk“ pavyzdžius.

Šie Šiaurės Korėjos bepiločiai orlaiviai pirmą kartą buvo pastebėti 2023 m. liepą vykusio karinio parado metu, kai vienas iš jų buvo nufilmuotas paleidžiantis raketas, panašias į „Hellfire“.

Nors kol kas dar neaišku, kaip Pchenjanas įgijo žinių apie šias technologijas, JAV pareigūnai įtaria, kad tai gali būti šnipinėjimo arba iš konfliktų zonų surinktų duomenų pasekmės.

Ši situacija kelia ypatingą susirūpinimą, nes Šiaurės Korėja potencialiai gali pasidalyti šiais ginklais su Rusija ir taip prisidėti prie Maskvos karo veiksmų Ukrainoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis