Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Siekdama atsikratyti Rusijos įtakos kosmose, JAV žada skirti 100 mln. dolerių nuosavų raketų variklių gamybai

Ketvirtadienį JAV Senate buvo svarstoma skirti 100 mln. dolerių ir sukurti alternatyvą Rusiškiems varikliams, kurie šiuo metu vieninteliai gali į orbitą iškelti JAV karinius palydovus.
Į kosmosą marsaeigį 2011 m. iškėlusi „Atlas 5“ raketa naudojo toksišką raketinį kurą - hidraziną
Į kosmosą marsaeigį 2011 m. iškėlusi „Atlas 5“ raketa naudojo toksišką raketinį kurą - hidraziną / „Reuters“ nuotr.

Kilus diskusijoms dėl Kremliaus agresijos Ukrainoje, JAV įstatymų leidėjai nutarė atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos ir ateityje JAV bendrovėms uždrausti galimybę pirkti Rusiškus raketų variklius, rašo phys.org.

Toks pasiūlymas buvo priimtas JAV ginkluotųjų paslaugų komitete ir dabar bus pateiktas balsavimui Senate. JAV Atstovų rūmai taip pat norėtų sumažinti priklausomybę nuo Rusijos gynybos srityje.

Po to kai JAV uždarė savo kosmoso programą 2011 m., JAV ir kitų šalių astronautai į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) patenka Rusijos erdvėlaiviu „Sojuz“.

JAV yra visiškai priklausoma nuo rusiškų variklių RD-180 tiekimo, kurie būtini norint į kosmosą raketa „Atlas V“ pakelti karinius ir kitus krovininius.

Už variklius mokamos sumos nėra milžiniškos: ekspertai skaičiuoja, kad varikliai gali kainuoti nuo 11 iki 15 mln. dolerių. Vidutiniškai JAV per metus su „Atlas V“ raketa pakelia 8-9 palydovus.

Tačiau JAV priklausomybė nuo variklių Rusijai suteikia įgalimybę daryti įtaką tiek JAV kosmoso programai, tiek ir karybai diegiant sistemas, būtinas nacionaliniam JAV saugumui.

Be to, po to kai JAV uždarė savo kosmoso programą 2011 m., JAV ir kitų šalių astronautai į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) patenka Rusijos erdvėlaiviu „Sojuz“.

Praėjusią savaitę Rusija, atsakydama į JAV sankcijas Rusijai dėl agresijos Ukrainoje, žadėjo po 2020 m. žadėjo nebesinaudoti TKS. NASA vadovas Charlesas Boldenas į tai atsakė, kad šalys TKS darbą tęstų ir pasitraukus Rusijai, leisdamas suprasti, kad bus ieškoma kitų būdų astronautus kelti į kosmosą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?