Australijos mokslininkai įspėja apie esminį El Ninjo poveikį, kuris prasidėjo gegužę. Reiškinys, kuris įvyksta tik kas keletą metų, vis dar yra savo ankstyvojoje stadijoje, bet turi potencialą sukelti ekstremalias orų permainas visame pasaulyje.
Australija, Indonezija, Filipinai ir Indija gali susidurti su sausra, o regionai Pietų Amerikoje ir JAV kentės nuo potvynių ir liūčių.
Tai – ne tik neįprastai karšta vasara, tai – klimato kaita.
Ramiajame vandenyne gali susiformuoti dideli taifūnai, o Europą stingdys šalčiai, kaip nutiko 2012 metais, kai Didžiojoje Britanijoje buvo užfiksuota šalčiausia žiema per pastaruosius dešimtmečius. Šaltis pareikalavo kelių žmonių gyvybių.
El Ninjo turės įtakos derliui visame pasaulyje. Tikėtina, kad kils maisto produktų kainos, ypač ryžių, kavos ir cukraus.
Be to, baiminamasi, kad klimato kaita veda prie mirtinų karščio bangų, potvynių, uraganų ir tornadų.
„Tai – ne tik neįprastai karšta vasara, tai – klimato kaita“, – sakė Indijos ministras Harshas Vardhanas. Šalis šiuo metu atsigauna po kruvinos karščio bangos, šio mėnesio pradžioje nusinešusios 2,5 tūkst. gyvybių.
Mokslininkai įsitikinę, kad tarp klimato kaitos ir ekstremalėjančių oro sąlygų yra tiesioginis ryšys.
Jų manymu, globalinis atšilimas greičiausiai prisidėjo prie 2013 metų rekordinių karščių Australijoje ir praėjusių metų potvynių Didžiojoje Britanijoje.