Šiuolaikinė darbo vieta: kokia ji?

„Šiandien dirbsiu iš namų, esu pasiekiamas telefonu ir el. paštu“, – tai laiškas, kuris kiekvieną rytą pasiekia vis daugiau adresatų įmonėse. Išties, darbo valandos vis dažniau nėra apibrėžiamos nuo 8 iki 17 – prioritetu tampa darbo rezultatas. Tą labiausiai lėmė informacinių technologijų pažanga – pasaulinio lygio ekonomikos forumuose nuotolinis darbas įvardijamas pastarųjų metų darbo ekonomikos perversmu. Susipažinti su tokio darbo subtilybėmis vis dažniau tenka ir darbdaviams, kadangi funkcijų atlikimas ne biure tampa šių dienų norma.
ACC Distribution nuotr./Šiuolaikinė darbo vieta
ACC Distribution nuotr./Šiuolaikinė darbo vieta

Ateityje tik augs

Pastaraisiais metais darbo vietos standartai keičiasi ir vis dažniau privalomas darbo vietos atributas yra galimybė prisijungti prie interneto. Kadangi vidutinis darbuotojas turi vis geresnius įgūdžius naudotis informacinėmis technologijomis – ateityje darbas nuotoliniu būdu turėtų tik augti, rašo businessnewsdaily.com.

Nors ir ne visi darbdaviai kol kas žiūri į galimybę dirbti iš namų lanksčiai dėl nepakankamų galimybių kontroliuoti savo pavaldinius, tačiau tyrimai rodo priešingą tendenciją. Nuotolinis darbas gali padidinti produktyvumą, nes dirbama ramesnėje aplinkoje, kur kas kelias minutes neužsuka kolegos nereikšmngai pakalbėti. Toks darbo principas taip pat gali ženkliai sumažinti streso lygį.

ACC Distribution nuotr./Dell XPS 9575
ACC Distribution nuotr./Dell XPS 9575

Darbo ne iš biurų šuolis pastebėtas būtent pastaraisiais metais. Tai gali būti nebūtinai nuolatinis darbas per atstumą, bet periodiškai darbdavio suteikiama galimybė pakeisti darbinę aplinką. JAV nuotoliniu būdu keturias ar penkias dienas per savaitę dirba 31 proc. darbuotojų, skelbia tyrimų bendrovė „Gallup“. Tuo tarpu, cvmarket.lt tyrimo duomenimis, Lietuvoje beveik 47 proc. darbuotojų pageidautų dirbti nuotoliniu būdu. Deja, kol kas palankiai į tokį darbo pobūdį žvelgia vos 2 proc. Lietuvos įmonių.

Kad spartus šuolis dar tik pranašauja apie kardinalius darbo vietos pokyčius, rodo ir atliktos apklausos. Tyrimų įmonės „International Data Corporation“ (IDC) duomenimis, iki 2020-ų metų JAV nuotoliniu būdu dirbs trys iš keturių darbuotojų. Tad šiandien darbo skelbime prierašas „galimybė dirbti nuotoliniu būdu“ tampa ne privalumu, o būtinybe.

Svarbu pasirinkti tinkamas darbo priemones

Kita vertus, vis lankstesnis požiūris į darbo laiką ir pobūdį reikalauja mobilesnių darbo vietų. Kai reikia dažnai vykti į komandiruotes ar susitikimus, svarbiausiu darbo vietos elementu tampa ne naujausio modelio stalas, prie kurio galima dirbti stovint, o pagrindinė darbo priemonė – kompiuteris.

Technologijų ekspertas „ACC Distribution” Produktų ir marketingo departamento direktorius Marijus Miceika teigia, kad populiariausi kompiuterių gamintojai šiandien pečius suremia ne dėl galingesnės vaizdo plokštės žaidimams, o dėl ilgesnio baterijos gyvavimo laiko, patvarumo ir patogumo. Tokią pačią tendenciją diktuoja ir darbo rinka.

ACC Distribution nuotr./Dell XPS 9370 nešiojamas kompiuteris
ACC Distribution nuotr./Dell XPS 9370 nešiojamas kompiuteris

„Mūsų atstovaujamas gamintojas „Dell” jau seniai suprato nuotolinės darbo vietos svarbą, tad dėjo nemažai pastangų, kad sukurtų tokius įrenginius, kurie iš tikrųjų leistų žmogui susikurti patogią darbo vietą, kuria galėtų naudotis traukinyje, oro uose, belaukdamas susitikimo kavinėje ar ramiai dirbdamas užmiesčio sodyboje. Pavyzdžiui, „Dell XPS 9370” nešiojamas kompiuteris skirtas žmogui, kuriam darbo reikalais tenka daug keliauti ir reikia pakankamai galingo, tačiau mažo kompiuterio.

Šis variantas yra idealus, nes monitoriaus įstrižainė vos 13 colių, sutalpinta standartinio 11 colių kompiuterio korpuse. Tokiame sumažintame korpuse išsaugotas galingumas ir kiti parametrai, kurie būtini sklandžiam bei efektyviam darbui. Šio kompiuterio „Gorilla Glass” ekranas atsparus įbrėžimams, jis gali būti liečiamas arba ne, priklausomai nuo pasirinkto varianto. Dar vienas išskirtinumas, kad konferencinių skambučių kokybę užtikrina 4 integruoti mikrofonai, spartus belaidis internetas ir „Waves speech” technologija”, – apie idealiai nuotolinei darbo vietai tinkantį kompiuterį pasakojo M. Miceika.

Nuotoliniam darbui specifinės darbo priemonės

Anot technologijų eksperto, vis daugiau nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų kreipia dėmesį, kad kompiuteris būtų pritaikytas jų specifinio darbo poreikiams. Pavyzdžiui, grafikos dizaineriai, fotografai, iliustratoriai dažnai renkasi „Dell XPS 9575” nešiojamąjį kompiuterį, kurį galima valdyti specialiu „Active Pen” rašikliu.

ACC Distribution nuotr./Dell XPS 9575 nešiojamas kompiuteris
ACC Distribution nuotr./Dell XPS 9575 nešiojamas kompiuteris

Šis įrankis padidina kompiuterio valdymo kontrolę bei tikslumą, sukuria natūraliam rašymui ar piešimui prilygstantį jausmą, be to toks kompiuteris turi 8-os kartos „Intel Core” procesorių su „Radeon*RX Vega M” grafika, pasižymintį itin didelės spartos 4GB grafine atmintimi.

„Tai pimas toks procesorius su diskrečia atmintimi, sukurtas specialiai mažiems, ploniems ir lengviems kompiuteriams”, – kalbėjo „ACC Distribution” Produktų ir marketingo departamento direktorius.

Aukščiausio lygio duomenų apsauga dirbant nuotoliniu būdu

Duomenų saugumas aktualus visiems darbuotojams, nesvarbu ar jie kasdien dirba biure prie savo stacionaraus kompiuterio, ar nuotoliniu būdu. Pastariesiems ši problema netgi opesnė. Pasak M. Miceikos, „Dell Latitude 7390 2-in-1” nešiojamas kompiuteris tiks tiems, kurie dirba prie stalo arba nuolatos migruoja biure ar keliauja. Šis kompiuteris yra tvirtas, daugiafunkcinis ir gerai apsaugotas. Jame gausu įvairių į korpusą integruotų jungčių, todėl galima prijungti išorinius prietaisus.

Kompiuterio korpusas – magnio lydinio LCD, pagamintas iš stiklo pluošto ir stiklo, todėl yra tvirtas ir ilgaamžis, „Gorilla Glass” ekranas atsparus įbrėžimams, o šviečianti klaviatūra leidžia dirbti net tamsoje.

„Pagrindinis šio kompiuterio išskirtinumas aukščiausio lygio duomenų apsauga: prie kompiuterio galima jungtis keliais skirtingais būdais, naudojant piršto atspaudus, kodą, ID kortelę, nes korpuse integruotas „smart card reader” arba NFC bekontakte kortele”, – apie ypač saugų nešiojamąjį kompiuterį pasakojo M. Miceika.

Ekspertas pabrėžė, kad „Dell Latitude 7390 2-in-1” tai ir nešiojamas kompiuteris, ir planšetė, nes kompiuterio korpusą galima lenkti 360 laipsnių kampu, tai leidžia darbuotojui naudotis įrenginiu dirbant pačiomis įvairiausiomis sąlygomis.

Ką daryti, kai nėra galimybės kompiuterį įkrauti?

Vienas pagrindinių kriterijų šiandieninei darbo vietai tampa baterijos galingumas, kadangi bet kur įkrauti kompiuterį ne visada yra galimybė, o kompiuteris gali išsikrauti pačiu netinkamiausiu metu. „ACC Distribution“ Produktų ir marketingo departamento direktorius Marijus Miceika pasakojo, kad universalūs įkrovikliai kelionės metu palengvina ne tik krepšį, bet ir darbo procesą.

„Aš ir pats dažnai keliauju į komandiruotes, tad universalų įkroviklį visada pasiimu. Tada nereikia sukti galvos ir krautis į lagaminą krūvos laidų. „Dell” ir šioje srityje apie viską pagalvojo. Nešiojamas įkroviklis „ Dell Hybrid Adapter + Power Bank“ turi integruotą maitinimo bloką. Šiuo įkrovikliu vienu metu galima krauti ir nešiojamąjį kompiuterį, ir USB mobilųjį įrenginį“, – savo patirtimi dalijosi M. Miceika.

ACC Distribution nuotr./Prietaisai siejami su nešiojamu kompiuteriu
ACC Distribution nuotr./Prietaisai siejami su nešiojamu kompiuteriu

Patogus nešiojamas kompiuteris, visiškai įkrauta baterija, geras interneto ryšys, tyla, ramybė, grynas oras, jauki aplinka, garuojantis kavos puodelis šalia ir žmonės kasdien į darbą žingsniuos kaip į šventę. Šiuolaikinė darbo vieta taps tokia, kurioje geriausiai jausis individualus darbuotojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų