Skaitmeninis kodas: muzikos dalintojas

Eilinis nūdienos muzikos mėgėjas ją gauna iš skirtingų vietų ir laiko daugybėje įvairių šaltinių: grotuvuose, kompaktuose, atminties raktuose, kompiuteryje... Kaip nepasimesti?
„Logitech Squeezebox Touch“.
„Logitech Squeezebox Touch“. / Gamintojo nuotr.
Temos: 3 Boksas Muzika Flickr

Vieną būdą visą skaitmeninę muziką turėti vienoje vietoje siūlo „Logitech“, pristatanti „skvyzboksus“ (angl. squeezebox) – aparatus, kuriais galima klausyti įvairiose laikmenose laikomos ar internetu transliuojamos muzikos.

Po kelių mėnesių atidėliojimo, balandį rinkai pagaliau pristatytas „Logitech Squeezebox Touch“ – nedidelis „kompiuteriukas“ su lietimui jautriu ekranu, leidžiantis sujungti beveik visą namų muziką į vieną vietą. Vienas pirmųjų Lietuvą pasiekusių aparatų nugulė ir mano rankose.

Nedidelis, ranka suimamas aparatas, iš tolo primenantis skaitmeninį laikrodį, neturi nei elementų, nei garsiakalbių, taigi jį teks įrengti netoli rozetės lizdo ir kolonėlių garso laido.

Ką juo galima daryti? Bene naudingiausia funkcija – prijungus prie interneto (bevieliu „WiFi“ ar su laidu) klausyti tinklu transliuojamų radijo stočių iš viso pasaulio. Naudinga tai, kad stotys surūšiuotos pagal pobūdį (muzika, pokalbiai ir t.t.), grojamos muzikos stilių (popsas, rokas, džiazas...) ir sudėliotos pagal populiarumą. Ir, tarkim, prasidėjus reklamai stotį nesunkiai galima perjungti, nenukrypstant nuo klausomo stiliaus. Arba sudaryti mėgstamų stočių sąrašą. Gaila tik, kad nėra galimybės klausyti paprasto, FM radijo – geriausiu atveju „skvyzboksas“ pasiūlys kelias internetu transliuojamas lietuviškas stotis.

Kita svarbi funkcija – galimybė sinchronizuoti jį su kompiuteriu, prieš tai įdiegus į jį specialią programą. Tuomet per įrenginį bus galima paleisti bet kokią kompiuteryje esančią muziką, kuri gali būti rūšiuojama pagal atlikėjus, albumus ir t.t.

Prie „skvyzbokso“ galima prijungti ir atskirus šaltinius, pavyzdžiui, USB atmintinę ar SD tipo atminties kortelę.

Įrenginys gali būti valdomas lietimui jautriu ekranu, bet visą dieną „budėti“ prie jo ir ieškoti norimos muzikos nepatogu, todėl kartu pridedamas nuotolinio valdymo pultas.

Be muzikos, „skvyzboksas“ taip pat turi kelias specialias aplikacijas, pavyzdžiui, juo galima naršyti „Facebook“, žiūrėti nuotraukas „Flickr“ svetainėje ir kt. Be to, „miegojimo“ režimu jį galima naudoti kaip laikrodį ar žadintuvą.

Kaina – apie 1 tūkst. Lt.

Asmeninio arch. nuotr./Vitalijus Rodnovas (k.) su robotu „Master of Disaster“.
Vitalijus Rodnovas (k.) su robotu „Master of Disaster“.

Robotų pergalė

Praėjusį savaitgalį JAV San Franciske vykusiame pasaulio robotų čempionate „Robogames“ klaipėdietis Vitalijus Rodnovas su robotu „Master of Disaster“ laimėjo aukso medalį 3 kg „Robotų sumo“ rungtyje. Kitas lietuvio robotas „309“ šioje rungtyje užėmė trečiąją vietą. Kitose rungtyse Lietuvos robotai laimėjo dar du sidabro medalius.

„Robogames“ yra didžiausia pasaulyje robotų olimpiada, kurioje šiais metais dalyvavo 37 šalių atstovai. Lietuvai tai buvo debiutiniai metai. Iš viso per 500 robotų varžėsi 53 kategorijose – jie žaidė futbolą, boulingą, varžėsi greičio, stiprumo, tikslumo rungtyse, taip pat kovėsi kung-fu, sumo ir dažasvydžio kovose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs