Perpiešti gali bet ką
Pirmas originalus tokio pobūdžio prietaisas pavadinimu „EggBot“ buvo išrastas menininko Bruce'as Shapari 1990-tų metų pavasarį. Pirminė idėja buvo sukurti piešimo įrangą, kuri galėtų perteikti ornamentą ant apvalaus paviršiaus. Sukonstruotas įrenginys mechanikos žinovams turbūt neatrodo labai sudėtingas, savo paprastumu jis ir sužavėjo daugelį. Kadangi artėjo Šv. Velykos, kuo puikiausiai išbandyti technologiją tiko kiaušiniai.
Dažniausiai juos stalui papuošiame su natūraliais dažais, tačiau norint padaryti originaliausią savo šeimos stalą, „Eggbot“ – puikus prietaisas eksperimentams. Per skelbimų portalą Skelbiu.lt savo gamybos „Eggbot“ prietaisą pardavinėjantis Andrejus Kuprinas sakė, kad per nemokamą kompiuterinę programą „Inkscape“ galima sumaketuoti praktiškai bet kokį piešinį, kurį galima perteikti ant sferinio paviršiaus.
Skelbimą rasite lankomiausiame skelbimų portale Skelbiu.lt, paspaudę šią nuorodą.
„Eggbot“ yra kompaktiškas, lengvai naudojamas prietaisas. Savitą mechanizmą turinti paišyklė perteiks piešinį ten, kur kol kas technologijos negeba įprastu spausdintuvu atspausdinti.
Galima ant bet kokio sferinio paviršiaus nupiešti bet kokį paveikslą
„Prietaiso veikimo principas yra toks, kad kodas veikia kartu su koordinatėmis ir taip perteikia vaizdą ant paviršiaus. Įdiegus papildinius į programą galima paruošti brėžinį ir taip persiųsti kodą į prietaisą, – sakė prietaisą savarankiškai sukomplektavęs A. Kuprinas, pridūręs, kad pats algoritmas veikia labai įdomiai. – Galima ant bet kokio sferinio paviršiaus nupiešti bet kokį paveikslą.“
Mintis kilo pamačius vaizdo įrašą
Andrejus pasakojo, kad užsinorėjo pagaminti „EggBot”, kai internete pamatė vaizdo įrašą, kur buvo demonstruojama, kokius sudėtingus paveikslus galima nupaišyti ant paprasto kiaušinio lukšto.
„Nusprendžiau pats tokį pasidaryti iš smalsumo, kadangi moku dirbti su technologijomis ir pagalvojau, kad bus galima kuo puikiausiai pritaikyti kiaušinių dažymui“, – sakė savadarbio prietaiso autorius.
Jis sakė, kad savarankiškai sukonstruotas kiaušinių marginimo prietaisas kainuoja kur kas pigiau.
„Dabar, kai atsirado kiniški klonai, detalės yra kur kas pigesnės. Brangiausia dalis, kurios reikia tokiam prietaisui sukonstruoti, yra žingsniniai varikliai – jų paskirtis yra sukti kiaušinį ir dalį, kuri piešia“, – apie pokyčius detalių rinkoje atsiliepė A. Kuprinas.
Įdėjus tuščiavidurį kiaušinį, galima išbraižyti įvarius ornamentus.
Veikimo principas yra ganėtinai paprastas: naudojantis „Inkscape“ iliustracijų programa galima tiesiogiai prisegti norimą paveikslėlį, nuotrauką, o jeigu piešti norite ornamentus – dizainą, konvertuotą ir iš kitos programos.
Įprastai piešimui ant sferinio paviršiaus yra naudojamas markeris arba plonas gelinis tušinukas. Tačiau galima pritaikyti ir kitokio pobūdžio priemones: vietoje markerio naudoti lazerį arba graviruoti su peiliuku. Įdėjus tuščiavidurį kiaušinį, galima išbraižyti įvarius ornamentus.
Pritaikytas eksperimentuoti
Originalių „Eggbot“ prietaisų kaina prasideda nuo 200 JAV dolerių. Tačiau savadarbis specialistų surinktas prietaisas atlikti gali visiškai tą pačią funkciją, tik jo savikaina tampa kur kas pigesnė. Andrejus savo pagamintą prietaisą pardavinėja už 68 eurus.
Dažniausiai elektroninės priemonės turi aiškią paskirtį ir apibrėžtas galimybes. Įdiegtos funkcijos kokios jau buvo gamintojų, tokios ir bus. Tačiau „Eggbot“ automatinė paišyklė gali tapti eksperimentiniu instrumentu technologijomis besidomintiems jaunuoliams ir informatikos ekspertams.
Visa elektronika ir programinė įranga yra sukurta taip, kad būtų galima lengvai modifikuoti prietaiso funkcijas. Pakeitus koduotę, perdaryti paišyklės veikimo principą ar kardinaliai perdaryti jos veikimo specifiką.
„Aš atsiųsčiau tam tikrus failus ir naudojantis programa būtų galima perkelti norimą paveikslėlį. Ant kiaušinio bandžiau nupiešti ir nuotrauką – pavyko tikrai neblogai. Užtenka ir nufotografuoti su telefonu paveikslėlį ir įkėlus jį į programą jis verčiamas vektoriniu failu – taip fotografiją vėliau įrenginys gali perpiešti ant kiaušinio“, – savo eksperimentiniais bandymais pasidalino A. Kuprinas.
Paišyklė yra skirta ne tik kiaušiniams, ji gali piešti ornamentus ant bet kokio sferinio paviršiaus, pradedant lemputėmis. Šv. Velykas pasitikite margai ir originaliai!