„McAfee“ specialistai apskaičiavo, kiek anglies dvideginio, kuris yra pagrindinė šiltnamio efekto priežastis, patenka į atmosferą, pagaminant elektrą, vėliau sunaudojamą kuriant, siuntinėjant, filtruojant ir trinant vadinamuosius šlamštlaiškius. Skaičiuodami šlamštlaiškius tyrėjai naudojosi duomenimis iš dvylikos šalių: Australijos, Brazilijos, Kanados, Kinijos, Prancūzijos, Vokietijos, Japonijos, Indijos, Meksikos, Ispanijos, JAV ir Didžiosios Britanijos, praneša lenta.ru.
Tyrimo metu apskaičiuota, kad šlamštlaiškiams per metus sunaudojama apie 33 mlrd. kilovatvalandžių. Specialistų teigimu, tokio energijos kiekio pakaktų, kad elektra būtų aprūpinta 2,4 mln. gyvenamųjų namų ištisus metus.
Norėdamos pagaminti tokį elektros energijos kiekį, elektrinės į atmosferą kasmet išmeta apie 18,6 mln. tonų anglies dvideginio. Turint galvoje, kad praėjusiais metais buvo išsiųsta 62 trilijonai šlamštlaiškių, lengva apskaičiuoti, kad vienas toks laiškas „sveria“ 0,3 g CO2.
Mokslininkai neseniai panašų tyrimą atliko ir dėl paieškos sistemos „Google“. Tada tyrėjai iš Harvardo universiteto nustatė, kad energijos kiekis, sunaudojamas vos porai užklausų apdoroti, lygus energijai, kurios reikia arbatinumui užvirinti. Vadinasi, viena užklausa „sveria“ maždaug 7 g anglies dvideginio.
Be to, mokslininkai apskaičiavo, kad paprasčiausais interneto puslapių vartymas gali daryti pakankamai didelę žalą aplinkai. Per vieno interneto puslapio atvertimą į atmosferą išskiriama apie 0,02 g šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Dėl to po intensyvaus vieno asmens darbo internete per dieną žemės atmosfera pasipildo 70–80 gramų CO2.