„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„SpaceX“ vėl atidėjo japonų mėnuleigio paleidimą

JAV kosminių technologijų bendrovė „SpaceX“ trečiadienį pranešė atidedanti pirmojo pasaulyje privataus nusileidimo į Mėnulį aparato paleidimą – Japonijos įmonės „ispace“ misiją.
SpaceX Falcon 9 rocket launch
SpaceX Falcon 9 rocket launch / Unsplash nuotr.

Raketa „Falcon 9“ iš Kanaveralo kyšulio JAV Floridos valstijoje turėjo pakilti ketvirtadienį 3 val. 37 min. vietos (10 val. 37 min. Lietuvos) laiku, tačiau „SpaceX“ pranešė, kad dėl tolesnių jos patikrinimų paleidimas nukeliamas.

„Po tolesnių nešančiosios raketos patikrinimų ir duomenų peržiūros atsisakome rytdienos @ispace_inc „HAKUTO-R Mission 1“ paleidimo; patvirtinus naują paleidimo datą, apie ją bus pranešta“, – tviteryje rašė įmonė.

Iki šiol tik Jungtinėms Valstijoms, Rusijai ir Kinijai pavyko pastatyti robotą ant Mėnulio paviršiaus.

Ši „ispace“ misija yra pirmoji programoje „Hakuto-R“.

Bendrovės pranešime teigiama, kad nusileidimo modulis maždaug 2023 metų balandį nusileis matomoje Mėnulio pusėje, Atlaso krateryje.

Tai jau antras paleidimo atidėjimas – jį jau teko perkelti vienai dienai, nes reikėjo atlikti papildomus patikrinimus prieš skrydį, trečiadienį pranešė „SpaceX“ ir „ispace“.

Šiek tiek daugiau nei 2 su 2,5 m išmatavimų nusileidimo modulyje yra pritvirtintas 10 kg sveriantis Jungtinių Arabų Emyratų sukurtas mėnuleigis „Rashid“.

Naftos turtinga šalis yra kosmoso lenktynių naujokė, tačiau pastaruoju metu jai jau pavyko pasiekti nemažai laimėjimų, įskaitant pernai į Marso orbitą išsiųstą zondą.

Jei viskas pasiseks, „Rashid“ taps pirmąja arabų pasaulio misija į Mėnulį.

„Per šešerius trumpus metus nuo tada, kai 2016 metais pradėjome konceptualizuoti šį projektą, pasiekėme labai daug“, – sakė „ispace“ generalinis direktorius Takeshi Hakamada.

„Hakuto“ buvo vienas iš penkių tarptautinio konkurso „Google Lunar XPrize“, kurio tikslas buvo iki 2018 metų į Mėnulį nuskraidinti mėnuleigį, finalininkų, tačiau konkursas baigėsi be nugalėtojo.

Visgi kai kurie projektai yra tebevykdomi.

Kitam finalininkui iš Izraelio organizacijos „SpaceIL“ 2019 metų balandį nepavyko tapti pirmąja privačiomis lėšomis finansuojama misija, atlikusia šį žygdarbį, nes bandant nusileisti buvo atsitrenkta į paviršių.

Bendrovė „ispace“, kurioje dirba vos 200 darbuotojų, teigia, kad „siekia išplėsti žmogaus gyvenimo erdvėje sferą į kosmosą ir sukurti tvarų pasaulį, teikdama sparčias ir pigias transporto į Mėnulį paslaugas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų