Makinlio klimatinė laboratorija yra įsikūrusi Floridoje. Kodėl laboratorija įsikūrusi tokiame karštame krašte? Iš esmės todėl, kad toje vietovėje jau buvo kelios oro pajėgų bazės.
Anksčiau, prieš Antrąjį pasaulinį karą, orlaiviai buvo bandomi Aliaskoje. Nors ten temperatūra nukrenta gerokai žemiau nulio, kas yra būtina lėktuvų bandymams, orai nėra prognozuojami. Laukti kelias savaites ar mėnesius kad būtų galima atlikti kokį nors bandymą tikrai nėra pati geriausia išeitis, nes tai gerokai ištęsia lėktuvų kūrimo ir tobulinimo procesą. Todėl Ashley McKinley, garsus fotografas ir JAV Oro pajėgų pulkininkas, pasiūlė statyti laboratoriją, kurios viduje būtų galima pasiekti labai žemas temperatūras.
Bandymai Makinlio klimatinėje laboratorijoje prasidėjo 1947 metais ir tęsiasi iki šiol. Šioje laboratorijoje bandomi ir kariniai, ir civiliniai orlaiviai, priimami ir privačių bendrovių užsakymai. Šiame bandymų centre pabuvojo tokie orlaiviai kaip „B-29 Superfortress“, „C-82 Packet“, „P-47 Thunderbolt“, „P-51 Mustang“, „P-80 Shooting Star“, „Sikorsky H-5D“, „C-5 Galaxy“, F-117, F-22, „Boeing 787“, „Airbus A350 XWB“ ir daugelis kitų. Nors laboratorijoje dažniausiai bandomi tik orlaiviai, kartais užsuka ir antžeminė karinė technika - čia buvo bandomas ir „M1A1 Abrams“ tankas.
Makinlio klimatinė laboratorija yra didžiausia tokios paskirties įstaiga pasaulyje ir iš viso turi keturias klimatines kameras. Didžiausioje iš jų gali būti pasiektas beveik -54 ºC speigas arba +74 ºC karštis. Laboratorija tokia naši, kad nuo įprastos temperatūros iki -54 ºC šalčio temperatūra gali nukristi vos per 24 valandas.
Čia orlaiviai gali būti išbandomi lietumi, sniegu, saulės šviesos simuliacija, dulkių debesimis ar net druskingu rūku. Bandymų centre yra ir mažesnė kamera, kurioje gali būti modeliuojamas 24 km aukštyje esantis slėgis ir ekstremalios temperatūros tarp -62 ir +60 ºC. Čia bandomi skafandrai ir atskiri orlaivių elementai.
Sprogimas ir gaisras kilo ne pačioje kameroje, o greta esančiose patalpose, kuriose ir buvo ekstremaliai šaltoms temperatūroms reikalinga įranga. Į dangų pakilo chlormetano debesis, matomas ir už kelių kilometrų. Aišku, kad centras buvo stipriai apgadintas ir laboratorijos kurį laiką nedirbs. Sprogimo priežastis taip pat nėra skelbiama, tačiau chlormetanas yra labai degios dujos, kurios gali sprogti dideliame karštyje.