„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Stephenas Hawkingas ir Rusijos milijardierius pradeda ambicingiausią kosmoso tyrimų projektą

Mokslininkai, tarp  kurių yra fizikas Stephenas Hawkingas, ir rėmėjai – Rusijos milijardierius Jurijus Milneris ir Markas Zuckerbergas – į kosmosą siųs „nano erdvėlaivius“, tirsiančius tolimiausius Visatos kampelius. Tai bus ambicingiausias kosmoso tyrimų projektas žmonijos istorijoje, rašo independent.co.uk.
Stepheno Hawkingo ir Jurijaus Milnerio pristatymas Niujorke
Stepheno Hawkingo ir Jurijaus Milnerio pristatymas Niujorke / „Scanpix“/AP nuotr.

Projekto metu bus siekiama atskleisti Visatos paslaptis ir nufotografuoti vietas, kuriose labiausiai tikėtina rasti nežemišką gyvybę.

„Mes esame unikalūs todėl, kad galime peržengti ribas. Kaip jas galime įveikti? Panaudodami savo protus ir mašinas, – sakė S.Hawkingas. – Dabar mus stabdanti riba yra tuštuma tarp mūsų ir žvaigždžių. Bet dabar mes galime ją peržengti su šviesos spinduliais, šviesos laivais ir lengviausiu kada nors sukurtu erdvėlaiviu. Šiandien mes ruošiamės kitam dideliam šuoliui į kosmosą, nes esame žmonės ir mūsų prigimtis verčia skraidyti.“

Projekto „Starshot“ metu ketinama siųsti nedidelius robotus už Kentauro Alfos sistemos, apie 40 trln. km nuo mūsų. Įprastinėmis dabar turimomis priemonėmis kelionė iki ten užtruktų 30 tūkst. metų, tačiau tikimasi, kad naujasis projektas padėtų pasiekti ją vos per 20 metų.

Mokslininkai mano, kad Kentauro Alfos sistema gali turėti Žemės tipo planetą, kuri galėtų būti gyvenamojoje zonoje. Iki ten atvykęs erdvėlaivis galėtų ją nufotografuoti.

J.Milernio teigimu, erdvėlaivis judės per kosmosą naudodamas „šviesos spindulio stumiamą erdvėlaivį“. Tikimasi pasiekti ketvirtadalį šviesos greičio.

Nedidelė raketa bus sudaryta iš kompiuterių, kurie gali būti įmontuojami į nedidelę kapsulę. Vis mažėjančios kompiuterių dalys lemia tai, kad visus komponentus – kameras, energijos tiekimo ir navigacijos įrenginius – galima uždėti ant vieno pagrindo, kuris taps visiškai funkcionuojančiu kosminiu zondu.

Tačiau iki projekto pradžios pirmiausia visus komponentus reikia sukurti ant žemės. Tarp jų – šviesa varomą raketų sistemą.

Projekto iniciatoriai teigia, kad dėl mažėjančios kompiuterių komponentų kainos raketas bus galima siųsti į kosmosą už kelis šimtus tūkstančių dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs