Stephenas Hawkingas, kiti mokslininkai ir verslininkai trimituoja apie dirbtinio intelekto pavojų

Žodžiai „autonominiai ginklai“ skamba gąsdinančiai, tačiau jie negali atspindėti niūrios realybės, kokią gali sukelti autonominės ginklų sistemos. Nepilotuojamos ginklų mašinos galėtų surasti ir eliminuoti žmones remdamosis vos keletu užprogramuotų kriterijų – apie tai prabyla vis daugiau garsių mokslininkų ir verslininkų.
Vis daugiau verslininkų ir mokslininkų, tarp kurių yra ir Stephenas Hawkingas, Elonas Muskas ir Steve'as Wozniakas perspėja apie dirbtinio intelekto grėsmes
Vis daugiau verslininkų ir mokslininkų, tarp kurių yra ir Stephenas Hawkingas, Elonas Muskas ir Steve'as Wozniakas perspėja apie dirbtinio intelekto grėsmes / 15min.lt Linos Zaveckytės mont.

Antradienį daugiau nei tūkstantis dirbtinio intelekto srityje dirbančių verslininkų ir mokslininkų pasirašė laišką, kuriame raginama uždrausti autonominius ginklus.

Jeigu kuri nors iš didžiųjų karinių jėgų pasistūmės su dirbtinio intelekto vystymu, globalios lenktynės bus neišvengiamos – autonominiai ginklai taps rytdienos kalašnikovais, – rašoma laiške.

Tarp pasirašiusiųjų yra ir „SpaceX“ bei „Tesla“ įkūrėjas Elonas Muskas, fizikas Stephenas Hawkingas, „Google“ priklausančios dirbtinio intelekto įmonės „DeepMind“ vadovas Demisas Hassabis ir vienas „Apple“ įkūrėjų Steve'as Wozniakas.

Anot jų, dabar, kai dirbtinis intelektas vaidina vis svarbesnį vaidmenį žmonijos gyvenime, labai svarbu, kad jis būtų panaudotas žmonijos labui, o ne prieš ją.

„Jeigu kuri nors iš didžiųjų karinių jėgų pasistūmės su dirbtinio intelekto vystymu, globalios lenktynės bus neišvengiamos – autonominiai ginklai taps rytdienos kalašnikovais, – rašoma laiške. – Skirtingai nei branduoliniams ginklams, dirbtinio intelekto sistemoms nereikia brangių ir sunkiai gaunamų medžiagų, taigi visoms karinėms jėgoms jie taptų lengvai prieinami ir juos gaminti būtų pigu.“

Ekspertai perspėja, kad autonominės sistemos gali būti prieinamos ne po dešimtmečių, o po kelerių metų.

Dirbtinio intelekto sistemos yra nuožmios konkurencijos objektas, nes vis daugiau įmonių investuoja į tokias technologijas. Nuo IBM „Watson“ iki „Apple“ „Siri“, dirbtinis intelektas naudojamas finansų, sveikatos apsaugos sistemose ir išmaniuosiuose įrenginiuose.

Kai kurios bendrovės jau dirba siekdami suvaržyti dirbtinio intelekto naudojimą kariuomenėje. Kai „Google“ įsigijo dirbtinio intelekto įmonę „DeepMind“, pagrindinė iškelta pardavimo sąlyga buvo ta, kad „DeepMind“ negalės būti naudojama karinių tyrimų tikslais.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis