REvil yra viena iš produktyviausių ir labiausiai baimę keliančių išpirkos reikalaujančių programišių gaujų pasaulyje. Ši grupė praėjusią savaitę pareikalavo 70 mln. išpirkos bitkoinais už ataką, kuri buvo nukreipta prieš IT įmonę „Kaseya“ ir šimtus kitų įmonių visame pasaulyje.
FTB taip pat apkaltino REvil, dar žinoma „Sodinokibi“ vardu, praėjusį mėnesį įvykdžius išpirkos reikalaujančios programinės įrangos ataką prieš didžiausią pasaulyje mėsos perdirbimo bendrovę JBS.
Pradingo iš akiračio
Visgi, didėjant JAV ir Rusijos spaudimui dėl kibernetinių atakų, stebėtojai pranešė, kad antradienį nepasiekiama tapo mokėjimo svetainė ir tinklaraštis, kuriuos valdė programišių grupuotė. Dingimo priežastis nežinoma, tačiau kilo spėlionių, kad ši grupė galėjo būti tyčinis valdžios institucijų taikinys.
Gandai apie tai, kas slypi už šio staigaus uždarymo, sklando žaibiškai. Vienas įsilaužėlis, teigiantis, kad yra šios gaujos narys, BBC portalui pateikė informacijos, kuri, tyrėjų teigimu – labai tikėtina.
Jis tvirtina, kad JAV „federaliniai pareigūnai išardė“ jų svetainių elementus, todėl jie nutraukė likusią savo veiklą. Programišiaus žodžiais, spaudimą darė ir Kremlius, sakydamas: „Rusija pavargo nuo JAV ir kitų šalių verkšlenimo“.
Kaip ir visus įsilaužėlių pareiškimus, juos reikia vertinti su didele doze ciniškumo, tačiau jei šis scenarijus pasitvirtins, tai rodo, kad Rusija, kuri iki šiol mielai sėdėjo rankas sudėjusi ir leido tokioms gaujoms veikti nebijant įsikišimo.
JAV Prezidentas Joe Biden penktadienį per pokalbį telefonu iškėlė šį klausimą Vlamidirui Putinui po to, kai praėjusį mėnesį per aukščiausiojo lygio susitikimą su Rusijos Prezidentu Ženevoje aptarė šią temą.
J.Bidenas žurnalistams sakė, kad jis „labai aiškiai jam pasakėme... mes tikimės, kad Rusija imsis veiksmų“ ir taip pat užsiminė, kad JAV gali imtis tiesioginių skaitmeninių atsakomųjų veiksmų prieš įsilaužimams naudojamus serverius.