Būtent tai ir siūlo „Socratic“ programėlė arba bent jau turėtų. Tereikia nufotografuoti gražiai užrašytą matematinę užduotį (galite ją ir į telefoną suvesti, tačiau tada bus daugiau vargo). Tada programėlė ne tik pateiks teisingą atsakymą, bet ir pažingsniui parodys visus veiksmus, kuriuos atlikus prieinama iki atsakymo. Programėlė taip pat pateiks kiekvieno veiksmo aiškinimą. Tad, jeigu savarankiškai namų darbų įveikti nepavyksta – medžiagos mokymuisi turėsite į valias, rašo theverge.com.
Ir matematika – ne vienintelis, nors pats įspūdingiausias, „Socratic“ sugebėjimas. Ji, naudodamasi interneto paieškos šaltiniais, gali atsakinėti ir į istorijos, fizikos ar biologijos klausimus. Panašu, kad tai daroma ieškant panašiais žodžiais suformuluotų klausimų internete arba ištraukiamas atsakymas iš programėlės duomenų bazės. Tenka pripažinti, kad ne visais atvejais „Socratic“ naudingesnė už įprastinį „guglinimą“.
Vis dėlto „Socratic“ programa matematikos užduotis atlieka puikiai. Net ir nesudėtingą pirmojo laipsnio lygtį su vienu kintamuoju ji išsprendžia keliais veiksmais (pvz., lygties 2x + 2 = 7x – 5 atsakymas pateiktas po 9 tarpinių veiksmų).
Žodinius matematikos uždavinius programėlei spręsti sekasi prasčiau, tačiau jeigu pagal užduotį suformuluotumėte reikiamas lygtis, „Socratic“ galėtų imtis darbo.
Programėlių, sprendžiančių matematikos užduotis, parduotuvėse apstu, tačiau „Socratic“, atrodo, yra viena iš nedaugelio (jeigu ne vienintelė) programėlių, pateikiančių tarpinius spendimų žingsnius. Lygintis galėtų nebent mokama programėlės „Photomath+“ versija. Programuotojams gali pasirodyti įdomu tai, kad yra atskleidžiamas programėlės kodas.
O koks didžiausias „Socratic“ trūkumas? Ji veikia tik „iOS“ operacinėje sistemoje. Tad mokiniams, turintiems „Android“ telefonus, kol kas teks dirbti nesinaudojant programėle. Na, bet ir pastarieji gali pabandyti ką nors panašaus. Pavyzdžiui, „MalMath“ programėlę.