Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

„Wi-Fi“ – nuostabus išradimas, tačiau visos naršymo internete valandos nepermaldaujamai sparčiai sekina telefonų baterijas.
Plačiajuosčio interneto maršrutizatorius
Plačiajuosčio interneto maršrutizatorius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Spręsdami energijos sąnaudų problemą, JAV inžinieriai sugebėjo atlikti „Wi-Fi“ perdavimus, naudodami 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. Tai reiškia, kad galima siųstis viską, ką nori, o baterijos tai netgi nelabai paveiks. Ir šią technologiją jau dabar galima naudoti su visais išmaniaisiais telefonais.

Kaip tai veikia? Dabar „Wi-Fi“ signalus siunčia skaitmeniniu dažniu, dar vadinamu skaitmenine bazine juosta (digital baseband – DB), taip pat senoviniu analoginiu radijo dažniu (radio frequency – RF).

Šie du dažniai drauge siunčia informacijos paketus, kuriuos išmanusis telefonas dekoduoja.

Bet nors DB technologija pastaraisiais dešimtmečiais pasidarė daug efektyvesnė ir informacijos siuntimui energijos naudoja labai mažai, analoginius radijo dažnius naudojančių prietaisų energetinis efektyvumas praktiškai nepakito, tad jie vis dar srebia šimtus milivatų energijos.

O tai problema, nes norint telefonu prisijungti prie „Wi-Fi“, reikia ir skaitmeninio DB ir analoginio RF imtuvo, tad baterijos gyvavimo laikas darosi gėdingai trumpas.

Naujoji Vašingtono universiteto (JAV) sistema šią kliūtį įveikė atsiedama analoginę ir skaitmeninę dalį bei perkeldama visas analoginio RF funkcijas vienam įjungiamam prietaisui.

Šis įjungiamas prietaisas kuria „Wi-Fi“ signalą, naudodamas jutiklių masyvą, šie „Wi-Fi“ duomenų paketai atspindimi ir sugeriami naudojant skaitmeninį imtuvą, „pasyvųjį „Wi-Fi“ įrenginį, kuris energijos praktiškai visai nenaudoja.

Pasyvusis „Wi-Fi“ perduoda informaciją išmaniajam telefonui ar maršrutizatoriui, kur jis gali būti priimamas, naudojant vos 15–60 mikrovatų energijos – 10 000 mažiau nei dabartiniai įrenginiai.

Jo veikimą galite pažiūrėti šiame vaizdo klipe:

VIDEO: Passive Wi-Fi

Realiuose testuose pasyvūs reflektoriai komunikuoja su nemodifikuotais išmaniaisiais telefonais netgi 30 metrų atstumu.

„Visi tinklo darbai, srauto perdavimas ir energiją naudojantys darbai atliekami vienu įjungiamu prietaisu,“ sakė vienas komandos narys, Vamsi Talla.

„Pasyvus įrenginys tik atspindi signalą, generuodamas „Wi-Fi“ paketus, o tai išties labai efektyvus komunikavimo būdas.“

Tai galėtų ne tik prailginti telefono baterijos veikimą, bet ir priartinti „daiktų internetą“, apie kurį tiek daug girdime – prie interneto jungiantis šaldytuvams ir indaplovėms būtų reikėję gigantiškų baterijų.

Plačiau apie „pasyviojo Wi-Fi“ įrenginį galite paskaityti šiame straipsnyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis